2020’NİN GELİNLİK TRENDLERİ

2020 de en çok karşımıza çıkacak olan gelinlik modelleri

2020 yılına sayılı günler kala yeni yılın moda trendleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. Özellikle 2020 yılında düğün yapmayı planlayanları yakından ilgilendiren gelinlik modası hakkında bugün sizlere birkaç bilgi verelim. 2020 gelinlik trendleri neler, karşımıza en çok çıkacak modeller hangileri bunları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bohem gelinlik modelleri

Son birkaç yıldır bohem giyim oldukça moda oldu. Günlük yaşamın içerisinde kullanılmasının dışında özgür ruhu yansıtmak isteyen, kendi tarzını ortaya koymak isteyen gelinlerin de tercih ettiği seçeneklerden birisi oldu. Asimetrik kesim, volan, fırfır detaylar, püsküller ve romantik süslemeler ile özgür ruh en iyi şekilde gelinliklerde yansıtılmış.

Kol detaylı gelinlik modelleri

2020 gelinlik trendleri içerisinde en çok dikkatleri çeken gelinlik modellerinden birisi de kol detayları olan gelinlikler. Balon kol detayları gelinlikler 1980’lerin feminen görünümünü yansıtırken, statement kol detaylarda romantik ve şık bir görünüm oluşmasını sağlamış. Daha naif bir görünüm elde etmek isteyenler ise trompet kol detaylarının olduğu gelinlikleri tercih edebilir. Tabii ki dantel olmazsa olmaz. Dantelli uzun kol detaylı gelinliklerde rahat bir gelinlik tercih etmek isteyenler için iyi bir seçenek.

Dantel gelinlik modelleri

Her sezon gelinlik modasına kendine yer bulan dantel detaylar 2020 yılında da oldukça fazla tercih edilecek. Zarifliğin simgesi olarak kullanılan dantel detaylar gelinlik üzerinde farklı şekillerde karşımıza çıkacak. Kusursuz ve zarif bir görünüme sahip olmak isteyenler dantelin yer aldığı modellere göz atabilirler.

Parlak ve ışıltılı gelinlik modelleri

Her daim göz alıcı olmak isteyeler düğünlerinde de seçeceği parıltılı gelinliklerle tarzlarını yansıtabilirler. Sim ve taş detaylarının sıklıkla kullanıldığı 2020 gelinlik modelleri metalik işlemeler ile de dikkatleri çekiyor.

3 Boyutlu gelinlik modelleri

2020 yılından en çok dikkat çeken gelinlik modellerinden birisi de 3 boyutlu çiçeklerin yer aldığı gelinlikler olacak. 3 boyutlu çiçek işlemeleri gelinliğin geleneksel bir şekilde görünmesini sağlarken gelinliğe modern bir hava da katıyor. Retro ve vintage tarzı sevenler 3 boyutlu çiçeklerin yer aldığı gelinlik modellerini tercih edebilirler.

yazının alındığı kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/mahmure/2020nin-en-cok-tercih-edilecek-gelinlik-modelleri-41333661

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu