3 BOYUTLU YAPRAKLI YARIM ELDİVEN YAPIMI

Bayanlar için 3 boyutlu yarım eldiven modeli yapımı

Kışlık örgü hazırlıkları için sizlere bugün harika bir eldiven modeli yapımı göstermek istedim. 3 boyutlu yapraklı yarım eldiven modeli özellikle genç kızların çok seveceği harika bir tasarım diyebilirim. Bu eldivenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Sizlere daha önce atkı, şal, bere, boyunluk gibi farkı kışlık aksesuarların yapımını göstermiştim. Bugün ise sizlere çok güzel bir eldiven modeli göstermek istedim. Özellikle son zamanlarda 3 boyutlu örgü işleri oldukça popüler oldu . Bende sizlere bu şekilde yapılmış olan farklı modelleri göstermeye çalışıyorum.

Bugün sizlere göstermek istediğim örgü bayan eldiven modeli yarım bir şekilde yapılmış. Sadece baş parmak ayrımı yapılmış diğer parmaklar ise örülmemiş. Bu tarza eldivenleri genç kızlar kombinlerini tamamlamak için kullanıyor. Bazı kişilerde bu eldivenlerin daha kullanışlı olduğunu düşünüyor.

Eldivenin bilek kısmında lastik modeli yapılmış. Diğer kısımda ise 3 boyutlu yapraklar yapılmış. Burada eldiven modeli tığ ile yapılıyor. Basit tığ işi kullanılarak yapılan bir model olsa da dikkat edilmesi gereken çok fazla detay var. Özellikle 3 boyutlu görünümün oluşması ve yaprak şeklinin doğru bir şekilde yapılması için videoda verilen anlatıma dikkat etmelisiniz.

3 boyutlu yapraklı yarım eldiven yapımı için angora ip kullanılmış. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi de tığ numarası. Kullanılan tığa göre modelin büyüklüğü ayarlanmış. Detaylar hakkında bilgi video içerisinde verilmiş. Buradaki detaylara dikkat ederek siz kendi örme şeklinize uygun olarak tığınızı seçebilirsiniz.

Eldiven yapımına bilek kısmındaki lastik yapımı ile başlanmış. Buranın yapımının detayları ile başlanan anlatımda lastik kısımdan sonra model yapımına geçilmiş. Video içerisinde her bir detay çok güzel bir şekilde açıklanıyor. Burayı takip ettiğiniz sürece burada olduğu gibi harika eldivenler yapabilirsiniz.

İlerleyen günlerde sizlere yeni eldiven modelleri de göstereceğim. Tığ ile yapılmış modellerin yanı sıra şiş örgüsü ile yapılmış olan modellerde göstereceğim. Burayı takip ederek harika örgü işleri yapabilirsiniz. Çeyizleri için hazırlık yapanlara da yeni modeller göstermeye de devam edeceğim.

3 boyutlu yapraklı yarım eldiven modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu