8 PARÇADAN BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI

Bayanlar için şık ve gösterişli şiş örgüsü hırka modeli yapımı

Bayanlar için bugün görünüşü ile dikkatleri çeken harika bir hırka modelinin yapımını sizlere sunmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu model sizlerinde hoşuna gidecektir. 8 parçadan bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Daha öncede sizlere farklı bayan hırkası modelleri göstermiştim. Sizlere yeni hırka modelleri seçerken şık ve gösterişli olmasının yanında kullanışlı bir model olmasına da dikkat ediyorum. Özellikle günlük kullanıma uygun olan kombinlerinizi tamamlayacağınız örgü işleri seçmek istiyorum. Modaya uygun olan tarzda ve renkler ile yapılmış olmasını tercih ediyorum.

Şiş örgüsü bayan hırka modelleri için özellikle hobimmodam youtube sayfasında yer alan modelleri sizlere göstermek istiyorum. Kanal sahibi hanımefendi kullanışlı ve tarz modelleri bizlere göstermenin yanında, yapımları da oldukça basit olan örgü işlerini göstermeye çalışıyor. Mesela bugün göstereceğim hırka modeli düz bir örgü ile yapılmış olan bir hırka.

Hırkada farklı bir görünüm elde etmek için sekiz parça halinde bir hırka yapılmış. Yakaya şal yaka tekniği uygulanmış. Parçaların birleştirme kısımları belirgin bir şekilde yapılmış. Cep olarak ise büyük bir kare parça yapılmış ve yan bir şekilde hırka üzeri eklenmiş. Bu şekilde yapılan bütün detaylar hırkayı daha şık ve gösterişli bir görünüme kavuşturulmuş. Bunlarında dışında hırka yapımı için seçilen ip ve ipin rengi de çok önemli.

 

blank

Örgü bayan hırka modeli yapımı için burada orta kalınlıkta bir ip tercih edilmiş. Gri ve tonlarında olan renk geçişli çok güzel bir ip bu. Burada ip seçimi ile ilgili detaylar verilmiş. Burayı takip ederek ip seçimini yapabilirsiniz. Şiş olarak ise 6 numara kalın bir şiş tercih edilmiş.

Hırka modeli diz boyuna kadar uzanan uzun bir hırka modeli. Burada hırkanın yapımı için öncelikle arka parçalar yapılmış. 55 ilmek atılıp bir ters bir düz örülüp önce iki sıra lastik örgüsü yapılmış. Sonra ise yine üzerine düz bir örgü yapılarak devam edilmiş. Burada parça istenilen uzunluğa gelinceye kadar örülerek devam edilmiş. Bu şekilde parçalar yapıldıktan sonra birleştirme işlemi ve diğer detaylar yapılmış.

8 parça bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=pFT5CiZ-cpg

videonun alındığı kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu