AJUR DİLİMLİ BAYAN ATKI MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile ajurlu bayan atkı modeli yapımı

Bayanlar için yapılmış oldukça şık bir atkı modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsünde en çok kullanılan ajur tekniği ile yapılmış olan bu atkı modelini dilerseniz biraz daha büyütüp şal olarak da yapabilirsiniz. Ajur dilimli bayan atkı modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsünde en çok kullanılan tekniklerden olan ajur modeli ile yapılmış farklı örgü işlerini sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Ajur tekniği şiş örgüsündeki farklı modeller ile birleştirilince ortaya harika örgü işleri çıkıyor. Burada en temel basit bir ajur modeli kullanılmış. Şiş örgüsünü yapmaya yeni  başlayanlar için de bu model oldukça iyi bir örnek.

Şiş örgüsü ajurlu bayan atkı modeli yapımı için Etrofil vivaldi markasından 3 adet 100 metre uzunluğunda ip kullanılmış. Burada kullanılan ipin rengi 013 numara. Atkı yapımı için 5 numara şiş kullanılmış.

Atkı yapımına başlamadan önce ilmek sayıları ile birlikte atkının ölçülerinden bahsedilmiş. Burada oldukça uzun bir atkı yapılmış. Siz atkı boyunu dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Boyunun yanında eni için de değişiklik yapabilirsiniz. Burada 4 dilimli bir atkı yapılmış. Daha büyük şal şeklinde bir atkı yapmak isterseniz de ilmek sayınızı arttırmalısınız. Video içerisinde bütün detaylar açıklandığı için zorlanmadan bu atkı modelini dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Ajur dilimli bayan atkı modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu