AJURLU DOLAMALI BEŞ ŞİŞ PATİK MODELİ YAPIMI

Beş şiş dolamalı patik modeli yapımı

Beş şiş ile yapılmış patik modelleri için bugün sizlere çok güzel bir örnek göstermek istiyorum. Ajurlu dolamalı beş şiş patik modeli hem çok gösterişli hem de çok kullanışlı bir model. Bu patik modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için sizlerle sık sık yeni örnekler paylaşamaya çalışıyorum. Bugün beş şiş ile yapılmış olan bir patik modeli örneği göstereceğim. Bunun dışında daha önce sizlere iki şiş ile, tığ işi ile ve tunus işi ile de yapılmış olan farklı modeller göstermiştim. Özellikle çeyizleri için farklı örgü teknikleri ile yapılmış olan patik modelleri arayanlar bu örneklere de bakabilirler. Bugün beş şiş ile yapılmış patik modeli göstereceğim. Beş şiş ile yapılmış olan patiklerin yapımı biraz daha zordur. Ama eliniz alışınca kolaylıkla bu patik modellerini yapabilirsiniz.

Ajurlu beş şiş patik modeli yapımı için burada Kartopu Flora markasından krem rengi ip ile sarı renkte patik ipi kullanılmış. Yeşil renk için ise Ören Bayan markasından patiklik ip kullanılmış. Şiş olarak ile 5 tane 3 numara kısa patik şişi kullanılmış.

Burada yapılan patik modeli 37-38 hatta 30 numara ayak için uygun ölçü de yapılmış. Burada video içerisinde yapılan sayılar ile yapsanız da elinizin sıkılığına göre sizin yaptığınız patiğin ölçüsü değişiklik gösterebilir bunu unutmayın.

Ajurlu dolamalı beş şiş patik modeli yapımına 12 ilmek çekilip burun kısmından başlanmış. Burada video içerisinde patiğin yapım aşaması detaylı bir şekilde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Patiğin ayak üstüne gelen kısımlarında ajurlu model yapılmış. Patiğin yan kısımlarında ise dolamalı model yapılmış. Yan taraflarında dolamalı model ile çiçek desenleri oluşturulmuş. Patik bu şekilde tek parça olarak yapılıyor. Videoda her bir detay çok güzel bir şekilde açıklanmış olsa da ilk başlarda patiği yaparken zorlanabilirsiniz. Ama eliniz alıştıkça kısa sürede harika bir patik modeli yapabilirsiniz.

Ajurlu dolamalı beş şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaqRjuVXcjs_Zq1bY_A2sxA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu