AJURLU KELEBEKLER ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü çeyizlik yelek modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılan çok güzel bir yelek modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Ajurlu kelebekler yelek modeli çeyizler içerisine eklenecek yeleklerde kullanılabilecek harika bir model. Burada yelek modelinin yapım aşaması ve ölçüleri açıklanmış. Siz videodaki anlatımı takip ederek istediğiniz büyüklükte yelek modeli yapabilirsiniz. Modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisine eklenecek yelekler için sizlere farklı örnekler bulmaya devam ediyorum. Ben sizlere sadece model anlatımı içeren bir video sunacağım. Bu model ile yelek yapmanın dışında bence çok güzel mevsimlik bluzlar da yapılabilir. Bu model ile şal yapılırsa da çok güzel olacaktır. Kısacası modeli istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Çeyizlik ajurlu kelebekler yelek modeli yapımında Angora ip kullanılmış. İnce ipler ile yapıldığı zaman hem yelek modeli daha güzel olacaktır hem de daha zarif bir görünüm oluşacaktır. Burada hazırlanan yelek modeli için gül kurusu renkte ip kullanılmış ve çok güzel olmuş. Örnek model anlatımında ise ince bir örgü ipi kullanılmış. Buradan modelin görünümüne bakıp ip seçiminizi yapabilirsiniz.

Kelebekler ile oluşturulan model 12 ilmek üzerine kurulmuş. Aralarda ajur modeli yapılmış bu ajurlar da 4 ilmek üzerine yapılmış. 38 beden yelek için ön kısımda 90 ilmek atılmış. Arka kısımda ise 160 ilmek alınmış. Video içerisinde model anlatımına dair tüm detaylar verilmiş. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan model yapımını öğrenebilirsiniz.

Ajurlu kelebekler yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC91RN3RUVl08WiabOGMzgNA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu