AJURLU YELPAZE KENAR DETAYLI RUNNER MODELİ YAPIMI

Tığ işi ajurlu runner modeli yapımı

Örgü işlerinden yapılmış olan runner modellerini ben çok seviyorum. Bu runner modelleri için yeni örnekler buldukça da sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere ajurlu tığ işi runner modeli yapımı göstermek istoruyum. Bu runnerın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Ev dekorasyonunda kullanılan örgü işleri benim çok hoşuma gidiyor. Dantel modelleri dışında kalın örgü ipleri ile yapılan runnerlar çok şık oluyor. Runnerlar için klasik bir model yapmak istiyorsanız o zaman danteller ile yapılmış olan modelleri tercih edebilirsiniz. Ama daha günlük kullanıma uygun her daim kullanabileceğiniz bir tasarım arıyorsanız o zaman kalın örgü ipleri ile veya merserize ipler ile yapılan modelleri tercih edebilirsiniz.

Bugün sizlere ajurlu yelpaze kenar detaylı runner modeli yapımı göstereceğim . BU runner modeli yapımı için Masel Yarn markalı ip kullanılmış. Polyester özellikte olan bir makrome ipi. Burada kullanılan ipin rengi nohut rengi olarak geçmekte. Bu modeli yapmak için bu şekilde runner yapmaya uygun olan ipler seçebilirsiniz. Tığ olarak ise 4 mm’lik 7 numara bir tığ kullanılmış.

Runner modeli yapımına su taşı modeli yapımı ile başlanmış. Bu tekniği bilmiyorsanız videoda verilen anlatımı takip etmelisiniz. Runner modeli oldukça basit tığ işi teknikler ile yapılıyor. Ama dikkat etmeniz gereken çok fazla detay var. Bu nedenle videoda verilen her bir sayıya dikkat edilmesi gerek.

Tığ işi runner modeli yaparken kendi dekorasyonunuza uygun renklerde ipler seçebilirsiniz. Dediğim gibi farklı özellikte olan örgü ipleri ile de yapabilirsiniz. Runner modelini kendi dekorasyonunuz için yapabileceğiniz gibi bu runner modellerini yapıp satabilirsiniz de. Son yıllarda bu şekilde yapılmış olan dekorasyon ürünleri oldukça popüler. Sizlerde bunları hem kullanabilirsiniz hem de yapıp satıp para kazanabilirsiniz. İlerleyen günlerde de daha farklı runner modellerini sizlerle paylaşacağım.

Ajurlu tığ işi runner modeli yapımı için aşasıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Ay%C5%9Fe%C3%96nem

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu