Akrilik tırnak nedir ve meskende akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması 2021

Bayanların kuaför ve hoşluk merkezlerinde geçirdikleri vakit değecek, el maniküründe adeta çığır açan bir trend ortaya çıktı. Akrilik ya da protez tırnak ismi verilen bu yol hem tırnakları uzatıyor hem de tırnak yeme sorununun önüne geçiyor. Pekala akrilik tırnak nedir? Meskende akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması nasıl yapılır? Tüm ayrıntılar yazımızda…

Akrilik tırnak, bir protez tırnak uygulamasıdır. Kozmetik mağazalarında satılan takma tırnakları rafa kaldıracak akrilik tırnak, birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Bilhassa günlük hayatta iş yoğunluğundan ötürü tırnak bakımına vakit ayırmakta zorlanan ve kalıcı olarak güçlü ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu uygulama adeta bakım kesimlerinin giderek gelişmesiyle ortaya çıkan yeniliklerden biridir. Tırnaklarınıza sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümü kazandıran bu metot, kişinin kendi tırnaklarının üzerine esirgeyici uygulandıktan sonra uygulanıyor. Asla gerçek tırnaklara ziyan vermeyen protez tırnak, gerçek tırnağın nefes almasına mahzur olmuyor. Tırnak yeme alışkanlığı olan bireylerin kesinlikle denemesi gereken protez tırnak, hem estetik hem de bu alışkanlıktan kurtulmanıza yardımcı oluyor. Tırnakları hassas olan, tırnak kırılması sorunu yaşan, tırnak üzerinde pürüz, çatlama üzere sıkıntılar yaşayan bireyler de bu formülü deneyebilir.

Tırnaklarında ya da ellerinde mantar olan şahıslar için uygun olmayan bu formül, fakat tedavi sonrasında uygulanabilir. Protez tırnağın üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bular;

1. Akrilik tırnak: Özel bir toz ve özel bir sıvı karıştırılarak elde edilir.

2. Jel tırnak: Bu teknikte tırnağa bir jel uygulanır ve kurutup rötuşlar yapılarak form verilir.

3. Dippig tırnak: Bu sistem akrilik tırnağa benzeri ortasındaki fark bu yolun mat ve kokusuz olmasıdır.

PEKALA KONUTTA AKRİLİK TIRNAK NASIL YAPILIR?

MATERYALLER

Frenç yahut yuvarlak biçimlerde olan plastik tırnak uçları
Tırnak ucu yapıştırıcısı
Akrilik tırnak makası ve törpüsü
Akrilik likit
Akrilik toz
Akrilik uygulama kabı
Kütikül yağı
Akrilik uygulama fırçası
Tırnak temizleyicisi

YAPILIŞI

Birinci evvel tırnaklarınıza klasik oje sürüp, törpü ile hal verin.

Daha sonra kütikül yağı ile kütikülleri yumuşatıp şekillendirin. Daha sonra primer ile kalan tozu ve kiri temizleyin.

Daha sonra akrilik sıvınıza akrilik uygulama fırçanızı batırıp akabinde istediğiniz akrilik tozu fırçanızın ucu yardımı ile alarak, tırnağınıza hafif hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Uygulamayı tamamladıktan sonra tırnaklarınızı temizleyip, top coat sürebilirsiniz. Lakin bu uygulama başlarda sabır gerektirebilen bir uygulamadır.

İşte bu kadar!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu