ALTIGEN TIĞ İŞİ BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI

Tığ işi ile bayanlar için kolay hırka modeli yapımı

Altıgen bir parça üzerinden yapılmış olan hırka modellerini daha önce sizlere göstermiştim. Bugünde yine tığ işi ile yapılmış altıgen bayan hırka modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü bilmeyen ve kolay ama şık bir hırka modeli arayanlar bu örneğe mutlaka göz atmalılar.

Bayanların dolaplarındaki en vazgeçilmez parça tabii ki hırkalar. Farklı renk ve modellerdeki hırkalar kıyafetlerle kolaylıkla kombinlendiği için ve kullanışlı olduğu için çokça tercih ediliyor. Bu yılda hırkalar çok moda oldu. Bende sizlere sık sık farklı hırka modellerinin yapımlarını gösteriyorum. Daha öncede size şiş örgüsünden ve tığ işinden yapılmış olan modeller göstermiştim. Bu örnekleri de inceleyebilirsiniz. Bugün tığ işinden yapılmış olan bir örnek göstereceğim.

Tığ işi altıgen hırka modeli yapımı için 50 gramlık 9 tane yumak kullanılmış. Burada hırka modeli kısa yapılmış ama daha uzun bir hırka yaparsanız yumak sayınızı arttırmanız gerekir. Tabi kullanılan ipin kalınlığı ve elinizin sıkılığa da ip kullanım miktarını değiştirecektir.

Altıgen hırka modelinin yapımında sadece tırabzanlar kullanılıyor. Model sadece tırabzanlardan oluşsa da altıgen şeklinin oluşması için arttırmaların yapımına dikkat etmek lazım. Hırka yapımına başlamadan önce ölçüler verilmiş. Siz buradan ölçü detaylarını öğrenip dilediğiniz büyüklük için hırka modeli yapabilirsiniz.

Hırka modelinde altıgen şeklinde yapılan iki parça yapılmış ve bu parçalar birbiri ile birleştirilmiş. Birleştirilen parçalardan daha sonra kol kısımları yapılmış. Burada kol kısmında da balon kol tarzında bir kol yapılmış. Bunun detayları da yine açıklanmış.

Altıgen bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu