AMİGURUMİ YATAN AYICIK OYUNCAĞI YAPIMI

Amigurumi ile örgü yatan ayıcık modeli yapımı

Amigurumi oyuncaklar için sizlere sık sık yeni örnekler göstermeye çalışıyorum. Bugün görünce çok beğendiğim ve çocuklarında beğeneceğini düşündüğüm harika bir amigurumi yatan ayıcık modeli yapımı göstermek istiyorum. Aşağıda verdiğim videolu anlatımları takip ederek sizlerde bu oyuncağı çocuklarınız için yapabilirsiniz.

Amigurumi oyuncaklar son yıllarda oldukça popüler oldu. Hem sağlıklı olması nedeniyle hem de herkesin malzemeleri temin ederek kısa sürede kendilerinin yapabilmesi nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. Birçok kişi yaptığı bu amigurumi oyuncaklardan gelir de elde ediyor. Sizde çocuklarınız için bu tarz oyuncaklar yapabileceğiniz gibi bu oyuncakları yapıp satabilirsiniz de. Önce amigurumi tekniklerini öğreneceğiniz kolay modellerden başlayıp zamanla zor örnekleri yapabilirsiniz. Verdiğim videoları takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır.

Amigurumi yatan ayıcık modeli yapımı için koyu kahverengi, açık kahverengi, krem ve açık pembe renginde bir ip kullanılmış. Lanosa Alora markalı ip kullanılmış. Tığ olarak ise 2,5 numara i kullanılmış.

Ayıcık modeli yapımına ağız kısmından başlanmış. Burada ayıcık modeli tek bir parça halinde yapılmış. Ağız kısmından başlanıp daha sonra beden kısmı yapılmış. Beden kısmı tamamlanınca içi elyaf ile doldurulmuş. Bu şekilde sanki bir silindir yapılmış. Daha sonra ise yine amigurumi tekniği ile kolları, ayakları yapılarak eklenmiş. Burun, ağız ve göz detayları da yapılınca ayıcık modeli tamamlanmış. Burada sadece sık tekniği yapılarak ilerleniyor. Önemli olan modelin büyültülmesi için arttırmaların ve azaltmaların nerede nasıl yapılacağının bilinmesi.

Amigurumi yatan ayıcık modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCzPqVISaJ3eqoNKEp7imsJg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu