ANALI KIZLI TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için analı kızlı tığ işi oya modeli yapımı

Oya modelleri için bugün sizlere tığ işinden yapılmış çok güzel yazma kenarında dikkatleri çekecek olan bir tasarım göstermek istiyorum. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka analı kızlı tığ işi oya modeli örneğine göz atmalılar. Bu oya modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Renk renk desenli yazmaların kenarlarına birbirinden şık ve farklı oya modelleri yapmak isterseniz sizlere gösterdiğim oya modellerine göz atmalısınız. Sizlere her zaman yeni ve farklı oya modellerini bulup göstermeye çalışıyorum. Bu modellerde yeni tasarımlar olduğu gibi iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan modellerde yer almakta. Her bir modelin detaylı yapım aşamasını içeren videoları sizlere göstererek zorlanmadan model yapımlarını öğrenmenizi sağlamaya çalışıyorum.

Tığ işi analı kızlı oya modeli bugün size göstermek istedim harika bir tasarım. Bu oya modelinin yapımı için mavi üzerinde çiçek desenleri olan bir yazma seçilmiş. Bu yazmanın içerisinde bulunan renklere uygun olarak da sarı, kırmızı, pembe, mavi ve yeşil renkte Altınbaşak marka ipler kullanılmış. Video içerisinde bu iplerin numaralarına yer verilmiş. Oya modelinin yapımı için 21 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. İlk sıra örümcekler ile oluşturulan çimenler yapılmış. Yine yeşil oya ipi ile modelin yapılacağı yerdeki yapraklar ve yuva yapılmış. Hazırlanan bu yuva üzerine ise renkli oya ipi ile analı kızlı adı verilen model yapılmış. Burada yapılan her bir model için farklı bir renk kullanılıp şık ve gösterişli bir görünüm elde edilmiş.

Analı kızlı tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu