ASKILI KESE LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik askılı kese lif modeli yapımı

Lif modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size askılı kese lif modeli yapımı göstermek istedim. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün çeyizleri için hazırlık yapanlara veya el işi yapıp satanlara harika bir lif modeli yapımı göstermek istedim. Bu lif modeli iki renk lif ipi ile yapılmış. Lif modeli kese şeklinde yapılmış. Kese şeklinde yapılan lifler oldukça fazla tercih ediliyor. Bu lif modelinin üst kısmına asmak için eklenen detayda hem kullanışlı olmuş hem de lifin daha şık görünmesini sağlamış.

Kese lif modeli yapımı için burada beyaz ve bordo lif ipleri kullanılmış. Tığ olarak ise  numara tığ kullanılmış. Lif modeli yapımında fıstık tekniği kullanılmış. Lif modellerini yeni yapmaya başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu kolay lif modelini yapabilir.

Lif modeli yapılırken öncelikle 8 fıstık yapılmış. Bu fıstıklar zerine yine fıstıklar ile küçük kare kutular yapılmış. Bu şekilde 7 sıra boyunca beyaz ip ile örülüp bir kare yapılmış. Daha sonra bu karenin iki tarafı için yine bordo ip ile kareler yapılmış. Bu borda ip ile yapılan karelerin arası ise örümcekler ile örülmüş. Bu şekilde iki parça yapılıp kenar kısımlarından birleştirilmiş ve kese lif modelinin askı kısmı yapılmış. Lif modeli bu şekilde tamamlanmış.

Askılı kese lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu