AYICIKLI RULO BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile ayıcıklı rulo modelli yelek yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış çok tatlı ve oldukça kullanışlı bir yelek modelini sizlere göstermek istiyorum. Bebekleri için hazırlık yapanlar veya örgü işi yapıp satanlar bu gösterişli modeli yapıp örgü işleri arasına ekleyebilirler. Ayıcıklı rulo bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bebekler için yapılmış yelek modelleri için bugün size şiş örgüsünden yapılmış bir model göstereceğim. Yeleğin kenar kısmına uygulanan rulo detaylar ile farklı bir görünüm elde edilmiş. Yeleğin üzerine eklenen ayıcıklı motifler ile ön kısma eklenen düğme detayları ise yeleğin daha şık görünmesi sağlanmış.

Rulo bebek yeleği modeli yapımı için bir yumak beyaz ip ve yarım yumak gri ve mavi ipler kullanılmış. Şiş olarak ise elinizin sıkılığına göre 3,5-4 numara şiş kullanabilirsiniz. Birde 4 tane düğmeye ihtiyacınız olacak.

Yelek modeli 1-1,5 yaşa uygun olarak yapılmış. Video içerisinde daha büyük bir yelek yapmak için neler yapılması gerektiğinden bahsedilmiş. Yelek modeli yapımına yaka kısmından başlanmış. Roba kısmından yapılan yeleğin kol kesimlerini yapılmış. Kol uçlarına düz örgü ile rulo model yapılmış. Kol kesimleri yapıldıktan sonra ise beden kısmına geçilmiş. Beden kısmında ise renk geçişleri yapılarak düz bir örgü yapılmış. Yelek modeli bu şekilde tek parça olarak tamamlandıktan sonra ise üzerindeki ayıcıklı süsleme ve düğme kısmındaki detay yapılmış. Bu şekilde yelek modeli tamamlanmış. Video içerisinde baştan sona detaylı bir anlatım yapıldığı için burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu yeleği yapabilirsiniz.

Ayıcıklı rulo bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCTVMBP_Yo1khMdgMmiKIs7w

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu