BADEMLİ YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Üç renkli bademli yuvarlak lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün size yeni tasarlanmış oldukça şık ve gösterişli bir lif örneği göstermek istiyorum. Renklerini görünce çok beğendiğim bademli yuvarlak lif modeli tam çeyizlik bir tasarım olmuş. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Son zamanlarda lif modellerinde birbirinden şık tasarımlar yer almakta. Bende sizlere bu yeni tasarımların videolu anlatımlarını buldukça göstermeye çalışıyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar için veya el işi yapıp satanlar için bu videolar oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca örgü işine yeni başlayanlar mutlaka kolay modellerden ve videolarda ki anlatımlardan faydalansınlar.

Yuvarlak bademli lif modeli yapımı için beyaz, açık ve koyu mavi olarak üç tane ip kullanılmış. Burada kenar kısımlarında açık ve koyu mavi renk bir arada kullanılınca çok güzel bir görünüm elde edilmiş. Sizlerde birbiri ile uyumlu üç renk seçerek lif modelini yapabilirsiniz.

Lif modeli yapımına beyaz lif ipi ile orta kısımdaki fıstıkların yapımı ile başlanmış. Burada beyaz lif ipi ile yapılırken fıstıklardan dilimler oluşturulmuş. Bu dilimlerin ara kısımlarına ise zincirler çekilmiş. Fıstıklar daha sonra çoğaltılmış uç kısımda üçgen dilimler yapılmış. Buradan sonra ise mavi ipleri geçirip kenar kısımlar yapılmış. Lif modelinin ortasına ise kat katlı tığ işi ile yapılan bir çiçek motifi eklenmiş bu şekilde lif modeli tamamlanmış.

Bademli yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCarg-SOYC2QWaU2EpqErXqg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu