BAĞLAMA MODELİ İLE BEBEK HIRKASI YAPIMI

1 yaş için bağlama modeli ile bebek hırkası yapımı

Bebekler için yapılmış çok güzel bir hırka modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim bağlama modeli bebek hırkası hem kız he de erkek bebekler için yapabileceğiniz harika bir tasarım olmuş.

Farklı örgü teknikleri ile yapılmış hırka modellerini sizlere sık sık gösteriyorum. Bebekler için hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden çeşit çeşit hırka modelinin yapımını sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim modelde şiş örgüsü ile 1 yaş için yapılmış bir hırka modeli. Burada erkek bebekler için hırka yapılmış olsa da bu hırka modelini kız bebekler için de yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü bebek hırkası yapımı için burada Nako Elit Baby çağla yeşili renkte bir ip kullanılmış. 1 aş için 2 yumak yeterli olmuş. Video içerisinde ölçü detaylarından bahsedilmiş. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. Bebeklere uygun özellikte ipler seçerek bu hırkayı yapabilirsiniz. Ön kısım için ise 5 tane tahta düğme kullanılmış.

Hırka modelinin ön kısmında ve arka kısmında bağlama modeli kullanılmış. Kol kısımları ise düz bir şekilde yapılmış. Hırka modeli yaka kısmından başlanıp yapılıyor. Yaka kısmı yapıldıktan sonra kol ayrımları yapılıp her bir kol ayrı ayrı işleniyor. En sonunda ise hırkanın beden kısmı yapılıyor ve hırka modeli yapımı tamamlanıyor. Burada modelin yapım aşaması ve kol yaka detayları çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Bağlama modeli bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCnsgFLbdm9NybeQwWF8bCfA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu