BAHAR BAHÇESİ KARE MOTİF YAPIMI

Tığ işi bahar bahçesi kare motif yapımı

Motif örnekleri için bugün size çok beğendim oldukça kullanışlı güzel bir kare motif göstermek istiyorum. Bahar bahçesi kare motif renk renk örü ipleri ile yapabileceğiniz harika bir tasarım olmuş. Bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işinden yapılmış motifler oldukça kullanışlı oluyor. BU motifler ile battaniye, yatak örtüsü, koltuk örtüsü, kırlent yüzü yapabilirsiniz. Elinizde kalan ipleri değerlendirmek için bu motifleri yapabilir daha sonra uygun ipler ile birleştirip şık ve gösterişli tasarımlar elde edebilirsiniz. Bunun  dışında yaz gelirken evinizde küçük değişiklikler yapmak isterseniz bu motiflerden faydalanıp kırlent yüzü yapabilirsiniz. Bence uygun özellikteki ipler kullanılarak bu motifler ile runner da yapılabilir.

Kare bahar bahçesi motif yapımı için burada ana renkler olarak krem rengi ve yeşil renk kullanılmış. Birde aralarda renkli ip olarak sarı, pembe ve mavi renkte ipler kullanılmış. Burada örnek model anlatımı yapılıp üç renk kullanılmış. Ama siz renk sayısını da arttırabilirsiniz. Motif büyüyebilen bir model olduğu için renk sayısında dilediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Burada motifler yapımı için Alize Coton Gold markalı ip kullanılmış. Tığ olarak ise 2 tığ numara kullanılmış.

Motif yapımı için bir sihirli halka yapılıp etrafına tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada model sadece tırabzanlarla ilerliyor. Tabi modelin düzgün durması için burada verilen detaylara dikkat edip sıraları doğru yapmanız gerekir.

Bahar bahçesi kare motif yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCoQgV08JodYE-q0fM1kv-Rg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu