BAHAR ÇİÇEKLERİ BEŞ ŞİŞ PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik beş şiş patik modeli yapımı

Patik modelleri için bugün size beş şiş ile yapılmış çok şık çok tatlı bir tasarım göstermek istiyorum. Bahar çiçekleri beş şiş patik modeli çeyizler içerisinde de göz dolduracak görenlerin dikkatini çekecek olan bir tasarım. Bu patik modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz birbirinden şık patik modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Sitede tığ işinden, şiş örgüsünden ve tunus işinden yapılmış olan birbirinden şık modeller yer almakta. Örgü işine yeni başlayanlar daha çok kolay modelleri tercih edebilirler. Her bir patiğin detaylı yapım aşaması olduğu için zorlanmadan bu patik modellerini yapabilirsiniz. Yaz yaklaşırken çeyizleri için hazırlık yapanlara bu patik modelleri oldukça faydalı olacaktır. Bugün ise beş şiş ile yapılmış bir patik modeli göstereceğim. Yapımı kolay olan bu patik modeli çıtı pıtı kullanışlı bir tasarım olmuş.

Beş şiş bayan patik modeli yapımı için burada Ören Bayan markasından gri renkte bir patik ipi kullanılmış. Patik ipiniz yoksa patik yapmaya uygun kalınlıkta ipler tercih edebilirsiniz. Şiş olarak 3 numara beş şiş kullanılmış. Burada ilmek alınırken tığdan faydalanılmış.

Patik modeli için videoda yapılan ölçüler ile 38-39 numara ayağa uygun bir patik modeli yapılmış. Sizin kullandığınız ipe ve elinizin sıkılığına göre patiğin ölçüleri değişebilir. Bu nedenle videoda verilen anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Patik yapımı tamamlanınca üzerine yapılan küçük çiçekler ile süsleme yapılmış. İsterseniz patiği sade olarak da bırakabilirsiniz.

Bahar çiçekleri beş şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaqRjuVXcjs_Zq1bY_A2sxA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu