BAYANLAR İÇİN EKOSELİ BERE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü bayan bere modeli yapımı

Bayan bere modelleri için bugün size çok güzel görünce çok beğendiğim sizin de beğeneceğinizi düşündüğüm harika bir bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Ekoseli bayan bere modeli yapımı için aşağıda size detaylı yapım aşaması içeren bir video göstereceğim. Burayı takip ederek bu harika bere modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Kışın en çok kullanılan aksesuarlardan birisi tabii ki bereler. Ben de sizlere hem şiş örgüsü ile hem de tığ işi ile yapılmış olan bere modelleri gösteriyorum. Bugün göstereceğim bere modeli şiş örgüsü ile yapılmış çok şık bir tasarım. Burada yapılan bere modeli bayanlar için yapılmış ama bu bere modelini renkleri değiştirerek erkekler için de yapabilirsiniz. Hatta bu bere modelini çocuklar için de yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü ekoseli bere için burada gri ve bordo renkte örgü ipleri kullanılmış. Şiş olarak lastik kısmında 3 milimetrelik misinalı şiş, ekoseli kısımda ise 5 milimetrelik misinalı şiş kullanılmış. Berenin tepe kısmının yapımından ise patik şişleri kullanılabilir. Bere modeli dikişsiz bir şekilde tek parça halinde yapılmış.

Bere modeli için 100 ilmek alınmış ve üzerine lastik örgüsü yapılmış. Siz yapmak istediğiniz kişinin baş çevresinin ölçüsüne göre ilmek sayılarınızı ölçüp alabilirsiniz. Önce belirli bir sıra lastik örgüsü yapıldıktan sonra ekoseli kısmın yapımına geçilmiş.  Burada sürekli ip değiştirerek küçük kareli desenler oluşturulmuş. Modelin yapımı oldukça basit olduğu için örgü işine yeni başlayanlar da burayı takip ederek bu bere modelini yapabilir.

Ekoseli bayan bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCC9omOc20rUFFXRg3_YET7g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu