BAYANLAR İÇİN KOLDAN BAŞLAMALI SALAŞ HIRKA YAPIMI

Koldan başlamalı şiş örgüsü ile salaş hırka modeli yapımı

Bayanlar için harika bir hırka modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Özellikle kış ayları için kendinize güzel bir hırka modeli yapmak istiyorsanız koldan başlamalı salaş hırka modeli yapımına mutlaka göz atmalısınız. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kış yaklaşırken sizlere farklı örgü modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün bayanlar için yapılmış rengi ve görüntüsü ile dikkat çekilen çok şık bir model olmuş. Burada yapılan hırka modeli salaş bir şekilde yapıldığı için 38-44 bedene uygun olarak yapılmış.

Salaş bayan hırka modeli yapımı için burada farklı bir ip olan lase ip ve arasında pullar olan floş ip kullanılmış. Şiş olarak ise 7 numara şiş kullanılmış. Burada kullanılan ipler ile değil de daha farklı ipler ile yapmak istiyorsanız burada verilen ilmek sayılarına değil de verilen cm ölçülerine dikkat ederek hırka modeli yapabilirsiniz.

Bu hırkanın yapımı için kullanılabilecek iplerden ve ip seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedilmiş. Burayı takip ederseniz ip seçimini doğru yapıp bu hırka modelini yapabilirsiniz. Hırka modeli yapımında düz bir örgü modeli kullanılmış.

Hırka yapımına koldan başlandığı için arttırmaların yapımına dikkat etmelisiniz. Hırka modeli kol kısımdan başlanıp yapılıyor ve iki parça halinde yapılıyor. Düz bir örgü modeli yapıldığı için bu hırkayı herkes kolaylıkla yapabilir. Önemli olan verilen detaylara dikkat ederek hırkanın yapılması.

Koldan başlamalı salaş hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=jKEy7Au-TIg

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu