BAYANLAR İÇİN ÖRGÜ BAHARLIK HIRKA MODELİ YAPIMI

Bayanlar için şiş örgüsü ve tığ işi ile birlikte yapılmış baharlık hırka modeli

Bahar yaklaşırken sizlere mevsimlik olarak kullanabileceğiniz çok şık bir hırka modelinin yapımını göstermek istiyorum. Hem şiş örgüsü hem de tığ işi kullanılarak yapılan bu örgü baharlık hırka modeli her beden için yapılabilecek çok şık bir tasarım olmuş.

Bayanlar için yapılabilecek farklı hırka modellerini sizlere sık sık gösteriyorum. Yaz yaklaşırken de sizlere bahar aylarında kullanabileceğiniz her zaman yanınızda bulundurabileceğiniz şık bir hırka modeli göstermek istedim. Bu hırka modelinin yapımı kolay olduğu için bu günlerde yapı önümüzdeki günlerde kullanmak için hazırlayabilirsiniz.

Örgü baharlık hırka modeli yapımında burada hırkanın beden kısmında şiş örgüsü modeli yapılmış. Kol kısımlarında ise tığ işi ile klasik hanım dilendi bey beğendi motifleri yapılmış. Kol kısımlarının uçlarına şiş örgüsü ile lastik örgüsü yapılmış. Yaka kısmında da yine şiş örgüsü ile tığ işi birleşimi ile oluşturulan bir yaka modeli kullanılmış.

Hırka modeli yapımında beden kısmında tek renk kalın bir örgü ipi kullanılmış. Burada şiş örgüsü ile model yapıldığı için kalın bir şiş ve ip tercih edilmiş. Kollardaki motifler için ise beden kısmında kullanılan renge uygun olarak sarı, petrol yeşili ve yavru ağzı gibi soft renkler seçilerek bir uyum yakalanmış. Dilerseniz motifleri renk renk değil de tek bir renk ile de yapabilirsiniz. Elinizde kalan birbiri ile uyumlu olan renklerde ipler varsa bunları da kullanabilirsiniz.

Baharlık örgü bayan hırka modeli yapımı için ipler hakkında detaylı bilgiler video içerisinde markaları ile birlikte verilmiş. Aynı renkleri yapmak isteyenler videodaki renk numaralarını ve markaları dikkate alarak bu hırkayı yapabilir.

Hırka modelinin yapımındaki beden kısmındaki modelin yapım aşamaları detaylı bir şekilde açıklanmış. Yapmak istediğiniz beden ölçüsüne göre nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedilmiş. Bunları dikkatli bir şekilde takip ederek sorun yaşamadan bu hırka modelini yapabilirsiniz. Kol kısımları için de yapılan motiflerin yapım aşamaları ve birleştirme kısımları açıklanmış.

Örgü baharlık hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu