BAYANLAR İÇİN PARMAKSIZ ELDİVEN YAPIMI

Şiş örgüsü ile bayanlar için parmaksız eldiven yapımı

Kış aylarında en çok kullanılan aksesuarlardan biriside eldivenler oluyor. Hem şiş örgüsü ile hem de tığ işi ile farklı eldiven modelleri yapılabilir. Ben bugün sizlere şiş örgüsü ile parmaksız eldiven modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu eldivenin yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını içeren bir video sunacağım.

Eldiven modelleri için sizlere oldukça farklı tasarımlar göstermeye çalışıyorum. Aksesuar olarak eldivenleri kullanmayı seviyorsanız kolay, kısa sürede yapılabilen tasarımları yapıp kullanabilirsiniz. Benim bugün size göstereceğim eldiven modeli parmaksız olarak yapılmış. Bu tarz eldivenleri genç kızlar kullanmayı daha çok seviyor. El işleri yapıp satanlarda bu tasarımı el işleri arasına ekleyip bu eldiven modelini satabilirler.

Şiş örgüsü eldiven modeli yapımı için burada krem rengi bir ip kullanılmış. Bu ip orta kalınlıkta olan bir ip. Dilediğiniz markalı ipler ile bu eldiveni yapabilirsiniz. Şiş olarak ise 3,5 numaralı misinalı şiş kullanabilirsiniz. Eldivenin yapımında ip ve şiş seçimi için dikkat edilmesi gereken detaylar video içerisinde açıklanmış. Buradaki detaylara dikkat ederek sizlerde uygun ipleri seçebilirsiniz.

Eldiven yapımı için bilek ölçüsüne uygun ilmek alınması gerekir. Burada 45 ilmek çekilmiş. Siz örmek istediğiniz kişiye göre bilek ölçüsünü alıp ilmek atıp başlayabilirsiniz. İlmek alındıktan sonra 20 sıra bir düz bir ters lastik örgüsü yapılmış. Burası bilek üzerine gelecek olan kısım.

Parmaksız eldiven modeli için lastik kısım yapıldıktan sonra el üzerine gelen kısım yapılmış. Burada düz bir örgü yapılmış. Eldivenin bu kısmında arttırma yapılıp baş parmak için bir kısım ayrılacağı için burayı dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Bu kısım video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Eldiven modeli tamamlandıktan sonra burada eldiveni sade bir şekilde bırakabileceğiniz gibi burada olduğu gibi üzerine süsleme de yapabilirsiniz. Burada süsleme için nakış işi kullanılmış. Video sahibi youtube dan izlediği videolar ile eldiven üzerine nakış işlemesi yapmış. Sizde bunu yapabileceğiniz gibi dilerseniz farklı örgü işleri veya aksesuarlar kullanarak süsleme de yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü ile parmaksız eldiven yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=oGwGyOqqhy8

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu