BAYANLAR İÇİN ROBADAN YAZLIK BLUZ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yakadan başlama yazlık bluz yapımı

Bayanlar için yapılmış yazlık örgü işleri için sizlere bugün yakadan başlanarak yapılan ve yaka kısmına eklenen modeli ile harika duran bir tasarım göstermek istiyorum. Robadan yazlık bayan bluz modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Robadan başlanarak yapılan kazak modelleri için sizlere daha önce hem çocuklar için hem de bayanlar için yapılmış olan örgü işleri göstermiştim. Bugün bayanların yaz aylarında ve mevsim geçişlerinde rahatlıkla kullanabilecek şık bir bluz modeli göstermek istiyorum. Bluzun yaka kısmına eklenen yaprak modeli çok hoş olmuş. Bu modelin yapımını bu bluzu yaparken öğrenip kışlık kazaklar için de uygulayabilirsiniz.

Şiş örgüsü yazlık bayan bluz modeli yapımı için burada Nako Calico markalı ipten beyaz renk kullanılmış ve 3,5 numara şiş ile örülmüş. Birde örnek model anlatımında Alize Coton Gold markalı ipten gri renk seçilmiş ve 4,5 numara şiş kullanılmış. Bu markalar dışında yaz aylarında kullanabileceğiniz ince iplerden tercih edebilirsiniz.

Bluz modeli burada 42 beden için yapılmış ve yakadan başlanıp dikişsiz bir şekilde yapılmış. Bluz modelinin yakasında şiş örgüsünde en çok kullanılan yaprak modeli yapılmış. Beden kısmı ise sade düz örgü ile tamamlanmış. Bluzun kolları ise kısa olarak yapılmış. Yazlık değil de mevsimlik bir bluz yaparsanız kollarını uzun da yapabilirsiniz. Kol uçlarına da yaprak modeli ekleyebilirsiniz. Aşağıda verdiğim üç video içerisinde her bir detay çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Robadan yazlık bayan bluz modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCMxiFv2tSzGsCPDhIez06VQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu