BAYANLAR İÇİN YAKADAN BAŞLANAN SELANİK MODELLİ KAZAK YAPIMI

Şiş örgüsü selanik model ile yakadan başlanan bayan kazağı yapımı

Bu sene örgü işinden yapılmış kazak modelleri çok modaydı. Bende sizlere farklı kazak modelleri buldukça göstermeye çalıştım. Bugün yine sizlere şiş örgüsü ile yapılmış sade ama oldukça kullanışlı bir kazak modeli göstereceğim. Selanik model bayan kazağı yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bayanlar için örgü işinden yapılmış kazak, süveter ve hırka modelleri bu yıl çok moda olduğu için sık sık sizlere yeni örnekler göstermeye çalıştım. Kış bitiyor olsa da ben sizlere yeni örnekleri bulup göstermeye çalışacağım. Bugün göstereceğim kazak modeli şiş örgüsünün en çok bilinen selanik modeli ile yapılmış. Bu kazak modeli yakadan başlanarak tek parça halinde yapılmış. Sade bir şekilde yapılan kazak modeli genç kızların seveceği tarzda tasarlanmış.

Şiş örgüsü bayan kazak modeli yapımı için burada yapılan ölçüler ile M-L bedene uygun olarak yapılmış. Bu beden için yaklaşık 6 yumak ip yeterli olmuş. Şiş olarak lastiklerin yapımında 3,5 numara şiş, beden kısmının yapımında ise 4 numara misinalı şiş kullanılmış.

Kazak modeli yapımına yaka kısmındaki lastik modeli ile başlanmış. Lastik kısmında bir düz bir ters örgü modeli kullanılmış. Beden kısmında ise selanik modeli kullanılıp sade bir kazak modeli yapılmış. Kazağın ölçülerini ve ilmek sayılarını öğrenip dilediğiniz büyüklük için siz kazak modelini yapmaya başlayabilirsiniz.

Selanik model bayan kazak yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu