BEBEKLER İÇİN BURGULU SALOPET TULUM YAPIMI

Şiş örgüsü ile burgulu salopet tulum modeli yapımı

Bebekler için tam da bu mevsimde kullanılacak oldukça şık bir salopet tulumun yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Burgulu salopet tulum hem kız hem de erkek bebeklere yapabileceğiniz çok şık bir model olmuş. Bu tulumun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebeklere yapılan tulum modelleri için sizlere hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden yapılmış olan tasarımları gösteriyorum. Bugün size şiş örgüsü ile yapılan ve şiş örgüsünde en çok kullanılan burgu modeli deseni ile tasarlanmış bir salopet tulum göstermek istedim. Mevsim geçişlerinde bu tutumları bebekler için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle mevsime uygun ipler seçerseniz rahatlıkla bebekleriniz kullanabilir. Tabi bu tulum kalın örgü ipleri ile de yapıp kışın da kullanabilirsiniz.

Örgü salopet tulum modeli 6 aylık ile 12 aylık arası bebeklere uygun ölçüde yapılmış. Bu ölçü için yaklaşık 1,5 yumak ip kullanılmış. İp olarak bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun kalınlıkta 3,5 numara şiş kullanılmış. Alt kısımda birleştirme işlemi için düğme kullanılmış. Buraya çıt çıtlarda yapabilirsiniz.

Tulum modeli ön ve arka parça olarak iki parça şeklinde yapılmış. Ayak kısmından başlanarak yapılan tulum modeli kenarlarından dikilerek birleştirilmiş. Burada ön kısımda üç yerde burgu modeli kullanılmış. Tulum modeli bebekler için yapılmış olsa da videoda verilen detaylara dikkat ederek 2-3 yaşa uygun olarak da yapılabilir.

Burgulu salopet tulum modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu