BEBEKLER İÇİN ÖRGÜ ASKILI ŞORT YAPIMI

İki şiş ile bebekler için askılı şort modeli yapımı

Bebekler için yapılmış olan farklı örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere örgü bebek askılı şort modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu şort modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebekler için hırka, yelek, patik, bere, atkı gibi farklı örgü modellerini sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Bunlar dışında değişik bebeklerin kullanacağı örgü modelleri arıyorsanız bugün gösterdiğim şort modeline göz atabilirsiniz. Son yıllarda örgü işlerinden yapılmış olan şort modelleri ve salopet modelleri çok moda. Bende bugün sizlere çok şık bir askılı şortun yapımını göstermek istiyorum.

Örgü askılı şort modeli yapımı için 1 yumak ip yeteri gelmiş. Burada küçük bir şort modeli yapılmış. Video sonunda bu şortun nasıl daha büyük yapılacağından bahsedilmiş. Büyük bir şort modeli yapmak istiyorsanız bu detayları takip edebilirsiniz. Şiş olarak 4 numaralı şiş kullanılmış.

Şort modeli ön ve arka parça olarak iki parçadan yapılmış. Daha sonra bu parçalar birleştirilmiş. Askıları için ise yapılan bu parçalardan ilmek çıkartılarak örülmüş. En son ise bacak kısımlarına gelen lastikler için ilmek çıkartılıp bu kısım örülmüş.

Örgü bebek şort modeli şiş örgüsüne yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım olmuş. Şort için ön ve arka kısımdaki parçalarda ajurlu bir teknik uygulanmış. Bu kısımların nasıl yapılacağı da videoda açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu şort modelini yapabilirsiniz.

Şort modeli yapımı oldukça basit. Örgü örmeyi seviyorsanız ve vaktiniz varsa 1 günde dahi bu şort modelini yapabilirsiniz. Kısa sürede yapıp hazırlayabileceğiniz şık bir tasarım. Hediyelik olarak bu şekilde bir şort modeli yapabilirsiniz. Özellikle bebek fotoğraf çekimlerinde bu şekilde örgü işinden yapılmış olan şortlar askılı şortlar oldukça fazla kullanılıyor. Sizlerde kendi çocuğunuz için bunu hazırlayabilirsiniz.

Örgü bebek askılı şort modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Birka%C3%A7%C4%B0lmek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu