BEBEKLER İÇİN ZÜRAFA BOT PATİK MODELİ YAPIMI

Tığ işi ile bebeklere zürafa bot patik yapımı

Bebekler için yapılmış patik modellerini sık sık sizlerle paylaşıyorum. Bugün göstereceğim patik modeli ise görünce çok beğendiğim ve çocuklarında zevkle giyeceğini düşündüğüm bir model olmuş. Zürafa bot patik modeli her yaştan çocuk için yapabileceğiniz tığ işi ile yapılmış kolay bir model. Bu patiğim detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işinden yapılmış farklı patik modellerini sizlere göstermeye çalışıyorum. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyen ve örgü işine yeni başlayanlar tığ işinden yapılmış örnekleri tercih edebilir. Yeni doğan bebekler için veya büyükler için yapılmış patik modelleri için farklı tığ işi patik modelleri yer almakta. Sizin zevkinize hitap eden modelleri buradan bulup yapabilirsiniz.

Tığ işi bebek patiği modeli yapımı için burada zürafa figürü seçilmiş ve buna uygun olarak sarı, kahverengi ve açık kahverengi renkleri seçilmiş. Dilerseniz renklerde değişiklik yapıp elinizde olan ipleri de kullanabilirsiniz.

Patik modeli yapımında bebe yünü kullanılmış ve burada yapılan ölçüler ile 3-10 aylık arası bebeklere uygun bir patik ölçüsü elde edilmiş. Daha ince bir ip ile yaparsanız 2-6 aylık bir bebek patiği elde edebilirsiniz. Burada kullanacağınız ipin kalınlığına göre ölçü değişecektir. Ayrıca daha büyük bir patik modeli yapmak isterseniz videoda verilen ölçü detaylarını takip edip patik büyüklüğünü değiştirebilirsiniz.

Patik modelinin yapımına taban kısmından başlanmış. Daha sonra ise üst kısmı yapılmış. Bilek kısmı biraz uzun tutularak bot patik şeklinde yapılmış. En son ise boynuz kısmı ve ön kısımdaki burun, ağız kısmı yapılıp patik modeli tamamlanmış.

Zürafa bot patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu