BELİ BAĞLI BAKLAVA GELİN YELEĞİ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile beli bağlı baklava modelli gelin yeleği yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün güzel bir yelek modelinin yapımını göstermek istiyorum. Beli bağlı baklava gelin yeleği modeli oldukça şık ve gösterişli bir model. Aşağıdaki videolu anlatımlardan hem modelin yapımını hem de yeleği yaka ve kol kesimlerinin ayrımlarını öğrenebilirsiniz.

Yelek modelleri için bugün sizlere yine şiş örgüsünden yapılmış özellikle üç boyutlu görünümü ile dikkat çeken bir yelek modeli göstereceğim. Bu yelek modeli çeyizler içerisine eklenebilecek gösterişli bir model. Günlük kullanım için de dilerseniz koyu renkler seçip bu yelek modelini yapabilirsiniz. Yelek modeli yapımına dair tüm detaylar video içerisinde verilmiş. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar için bu model biraz zor gelebilir.

Gelin yeleği modeli yapımı için burada Alize Angora Gold markalı ipten  391 numaralı renk kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun numarada şiş kullanılmış. Burada yapılan yelek modeli 38-40 bedene uygun olarak yapılmış. Daha büyük bir yelek modeli yapmak isterseniz da ilmek sayınızı arttırabilirsiniz.

Bir bağlamalı model 12 ilmek üzerine kuruluyor. Siz daha büyük bir yelek modeli yapmak isterseniz ilmek sayınızı 12nin katlarında alabilirsiniz. Burada ön ve arka parçalar için alınan ilmek sayısından bahsedilmiş. Bu detaylara dikkat edebilirsiniz. Yelek yapımı için burada lastik örgüsü yapılmış. Direk model kurulumu yapılmış siz dilerseniz lastik örgüsü de yapabilirsiniz.

Gelin yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCd8bWhfQuof2ykF9hHdRRDA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu