BEŞ ŞİŞ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik beş şiş bayan patik modeli yapımı

Çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz farklı patik modellerini sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün size kullanılan ipi ve görüntüsü ile tam gelinlerin çeyizleri içerisinde olması gereken bir model göstereceğim. Beş şiş bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ile yapılmış olan farklı patik modellerini sizlere gösterdim. Beş şiş ile yapılan patik modeli iki şiş ile yapılan modellerden biraz daha zor. Daha önce sizler ehem beş şiş ile yapılmış hem de iki şiş ile yapılmış olan modellerde göstermiştim. Burada beş şiş ile yapılan patiğin detaylı yapım aşaması olduğu için daha önce şiş örgüsü yapmış olanlar videodaki anlatımı takip edip bu patiği de yapabilirler.

Beş şiş patik modeli yapımı için burada Angora simli şal ipi kullanılmış. Bu ipi tek kat kullanabileceğiniz gibi burada olduğu gibi iki kat şeklinde de kullanabilirsiniz. İki kat olarak kullanırsanız patik yapımı daha kolay olacaktır. Şiş olarak ise burada 3 numara beş tane şiş kullanılmış. Birde başlarken bir tığa ihtiyacınız olacak.

Patik modeli 37-38-39 numara ayak için oldukça ideal. Esnek bir patik modeli ama eliniz sıkı ise videoda verilen anlatıma dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde patik modelini daha küçük yapmak isterseniz videoda verilen detaylara da dikkat edip bu patiği yapabilirsiniz.

Beş şiş bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu