Bilgisayar sandalyesi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bilgisayarlarınız için sandalye seçerken çoğunlukla model ve tasarım hoşluğuna nazaran hareket ediyor olabilirsiniz lakin hakikat olan sandalyenin sıhhatinize olumlu bir tesir sağlayıp sağlamayacağını bilmenizdir. Pekala bilgisayarlarınız için sandalye seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir? Bilmeniz gereken tüm ayrıntıları haberimizde derledik.

Bilhassa konutta çalışma sisteminde olan ve öğrenciler son devirde sıkça merak edilen husus, uygun bir bilgisayar sandalyesinin nasıl olması gerektiği ve seçerken nelere dikkat edilmesidir. Kullanırken her ne kadar rahat hissettirse de berbat bir sandalye bel ve sırt bölgelerinizde rahatsızlık oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple bilgisayar sandalyesi almadan evvel yazımızı okumanız, sizin için epey yararlı olacaktır. Bilgisayar sandalyeleri için ayar kısmı en kıymetli noktadır. Yükseklik, kol kısmı ve sırt kısmının size nazaran ayarlanabilmesi gerekir. Tasarım ve desen de kıymetli olan bir başka kısımdır. Aldığınız sandalyenin, alt kısmındaki eğri ile destekleme sağlaması gerekir. Bu yüzden en ülkü olanı ortopedik sandalye modelleridir.

  • Sandalye kumaşının makul bir kullanımdan sonra ısınıp sizi terletmesini istemiyorsanız, nefes alan kumaşa sahip sandalyelerden tercih edin.
  • Bir sandalyenin nefes alıyor olması, kullanım açısından uzun ömürlülük sağlar.
  • Sandalyenin birebir vakitte kâfi dolgu materyaline de sahip olması gerekir.

Bir sandalyede olması gereken özellikler şu biçimdedir:

– Yükseklik ve Sırt kısmının Ayarlanabilir Olması: Daha rahat bir kullanım için sandalyenizin uzunluk kısmını size nazaran ayarlayabiliyor olmanız gerekir. Bu sayede oluşabilecek, sırt ve boyun ağrılarını önlemiş olursunuz. Bununla birlikte sırt desteğinin da kendinize uygun olarak değişebilmesi kıymetlidir.

– Tekerleğin Rahat Hareket Edebilmesi: Tekerlek kısımları modellere nazaran değişim gösterebilmektedir zira her tekerlek tıpkı gereçten üretilmez. Sizin rahat bir kullanım için seçmeniz gereken sert yüzeylerde de zorluk çıkarmadan hareket edebilen sandalyeler olmalıdır.

– Bel Kısmına Dayanak: Sırt kısmı kadar bel kısmının da ayarlanabilir olması gerekir. Bel kısmı, bedenin omurga sıhhatini direkt tesirler. Bu nedenle size ağrı vb. olumsuz durumları oluşturmayacak, bel kısmı dayanağına sahip bir sandalye seçmeniz değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu