BONİBON BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Tığ örgüsü ile yapılmış renkli ve gösterişli bebek battaniyesi modeli yapımı

Bebekleri için hazırlık yapan annelere bugün harika bir battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum. Hem kız hem de erkek bebeklere uygun olarak yapabileceğiniz bonibon bebek battaniye modeli renkleri ile dikkat çekecek çok şık bir model. Bu battaniyenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bebekler için yapılan örgü işlerinden birisi de battaniyeler oluyor. Hem şiş örgüsü ile hem de tığ işi ile yapabileceğiniz oldukça farklı battaniye modelleri yer almakta. Ben bugün sizlere tığ işi ile yapılmış olan bir model göstermek istedim. İlerleyen günlerde yine sizlere hem tığ işi ile hem de şiş örgüsü ile yapılmış olan yeni modellerde göstermeye deva edeceğim.

Tığ işi bebek battaniyesi modeli yapımında burada gri sarı ve beyaz olarak 3 farklı renkte bebe yünü kullanılmış. Kullanılan bu ipler bebeklere uygun olduğundan oldukça yumuşak dokulu bir battaniye modeli yapılmış. Battaniyeyi yaparken kız veya erkek bebekler için uygun renkleri seçip dilediğiniz gibi bu battaniyeyi yapabilirsiniz. Ayrıca battaniyeyi tamamladıktan sonra iç kısmına yine bebeklere uygun olan kumaşlardan geçirerek daha güzel daha dolgun bir battaniye modeli elde edebilirsiniz.

Battaniye modeli yapımında en basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Burada bonibon modelinin oluşması için dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bunlarda video içerisinde modelin yapımına dair detaylı anlatım verilerek açıklanmış.

Tığ işi bonibon battaniye modeli yapımına başlamadan öce battaniyenin detayları hakkında bilgi verilmiş. Öncelikle battaniyenin ölçülerinden bahsedilmiş. Battaniye modeli yapımı için kullanılacak iplerin özelliklerinden bahsedilmiş. Burada anlatılan detayları dikkate alarak ip seçiminizi yapabilirsiniz.

Battaniye modelinin daha düzgün durması için burada kullanılacak tığın özelliklerinden de bahsedilmiş. Tığ seçiminde el ayarınızı dikkate alarak uygun tığı belirleyebilirsiniz. Video içerisinde battaniye modelinin hem yapım aşaması hem de diğer bilgileri çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda burada verilen anlatımı takip ederek sorun yaşamadan bu modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilir.

Bonibon bebek battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=PHogBCNs84E

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCP481OvOX_86zlxLxe_0WaQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu