BURGU MODELİ İLE SAÇ BANDI YAPIMI

Şiş örgüsü burgu modeli ile saç bandı yapımı

Aksesuar olarak kullanabileceğiniz çok şık bir saç bandını bugün sizlere göstermek istiyorum. Burgu model saç bandı hem bayanların hem de kız çocukların çok hoşuna gidecek bir tasarım. Bu saç bandının detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış aksesuarlar için bugün size çok şık bir saç bandı göstermek istedim. Biliyorsunuz son yıllarda saç bandı kullanımı oldukça moda oldu. Sizlerde kendi saç bandınızı örgü işinden yapıp kış aylarında kıyafetleriniz ile kombinleyebilirsiniz. Daha öncede sizlere örgü işinden yapılmış saç bandı göstermiştim. Bu örnekelere de göz atabilirsiniz.

Bugün göstereceğim model şiş örgüsünde en çok kullanılan burgu modeli ile yapılmış. Yapımı çok basit olan bu modeli iki gün gibi kısa sürede örüp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Burgu model saç bandı yapımı için Alize midi markalı ipten sarı renk seçilmiş. Şiş olarak ise 4,5 numara şiş kullanılmış. Burada seçeceğiniz ip biraz kalın olursa daha güzel olur. Orta kalınlıkta bir ip seçerseniz ölçüleriniz değişecektir buna dikkat etmelisiniz.

Model yapımı için video içerisinde ilmek detaylarından ve burgu modelinin nasıl yapıldığından bahsedilmiş. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu bant modelini yapabilirsiniz. Dikdörtgen şeklinde ince uzun bir parça yapıldıktan sonra ise uç kısımlardan dikilip birleştirilmiş.

Burgu model saç bandı yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCzoFvvlRyrYYQOMjGe_7nYg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu