BULUTLU V YAKA BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile V yakalı bayan hırka modeli yapımı

Bayanlar için bu senenin modasına uygun olarak yapılan harika bir hırka modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere videolu anlatım ile vereceğim bulutlu v yakalı bayan hırka modeli tam genç kızların seveceği tarzda olmuş. Videodaki anlatımı takip edip kısa sürede bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış olan hırka modelleri her zaman kullanışlı oluyor. Bu sene de bu tarz hırkalar oldukça moda olduğu için genç kızlar kullanmayı kıyafetleri ile kombinlemeyi seviyor. Bugün size göstereceğim hırka modeli de hem bu senenin trend olan rengine uygun olarak yapılmış hem de V yakalı kullanışlı bir hırka modeli olarak yapılmış.

Bulutlu bayan hırka modeli yapımı için burada yapılan ölçü için 5 yumak Etrofil vivaldi markalı ip kullanılmış. Bulut kısmının yapımı için ise Himalaya Toffe markalı ip kullanılmış. Şiş olarak ise 4,5 numara şiş kullanılmış. Bulutların yapımında ise 4 numaralı tığ kullanılmış.

Hırka modeli yapımında düz bir örgü tekniği kullanılmış. Etek ucunda lastik örgüsü yapılmış ve üzerine düz bir örgü modeli yapılmış. Özellikle örgü işine yeni başlayanlar için bu model oldukça ideal. Bu hırka modeli ile V yakanın nasıl yapıldığını ve kol oyuntularının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Burada hırka üzerine bulut modelleri ayrıca yapılıp eklenmiş. Siz dilerseniz hırkayı sade olarak da yapabilirsiniz.

Bulutlu V yaka bayan hırka modeli yapımı için aşağıda verilen videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu