BURGULU BAKLAVALAR ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI

Çeyizler için şık ve gösterişli burgulu baklavalar yelek modeli yapımı

Yaz yaklaşırken çeyiz hazırlıkları yapımlarını hızlandıranlara harika örgü işleri göstermeye devam ediyorum. Bugün çok şık bir yelek modelinin yapımını göstermek istiyorum. Hem burgu modeli hem de baklava modeli kullanılan bu yelek çeyizler içerisinde göz dolduracak harika bir tasarım olmuş. Burgulu baklavalar bayan yeleği modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsünden yapılmış güzel bir çeyizlik yeleği bugün sizlere göstermek istiyorum. Bugün sizlere sadece bu yelek modelinde yapılmış olan burgu ve baklava deseninin nasıl yapıldığını açıklayan bir video göstereceğim. Burada sadece model anlatımı yapılmış. Siz modelin yapım aşamasını buradan öğrenip dilediğiniz büyüklük için bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Burgulu baklavalar çeyizlik yelek modeli 38-40 bedene göre yapılmış. Burada ön kısımlarda 4 tane burgu modeli yapılırken arka kısımda 8 tane burgu modeli yapılmış. Ön kısımlar 100 ilmek üzerine yapılmış. Arka kısım ise 174 ilmek üzerine yapılmış. Buradan model detaylarını öğrenip kullandığınız ip ve şiş numarasına göre ve elinizin sıkılığına göre ölçünüzü ayarlayabilirsiniz.

Burada yapılan baklava ve burgu modeli 20 ilmek üzerine yapılmış. Model yapımında dikkat edilmesi gereken detaylar oldukça fazla. Bu nedenle bu yeleği yapmak isteyenler videodaki anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmeli. Önce model yapımını öğrenirseniz yeleği kolaylıkla yapabilirsiniz.

Burgulu baklavalar bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCnT9NZteT-kuO5crL9_j9Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu