BURGULU BAKLAVALAR KIZ ÇOCUĞU YELEK MODELİ YAPIMI

En güzel kız çocuğu yelek modeli

Kış ayları gelirken havaların soğuması örgü işlemlerinin önem kazanmasına yardımcı olacak. Bu gün gerçekten her kız çocuğunun üstünde muhteşem duracak bir yelek modelinin yapım aşamalarını sizlere anlatmak istiyorum.

Bir yandan gözlere hitap eden burgu modeli bir de farklılıkları ile dillere destan olan baklava modelinin kullanımı kız çocukları üzerinde gerçekten göz dolduracak kadar özel bir yerde oluyor. Burgulu baklavalar kız çocuk yeleği  modeli detaylı anlatımlarını hem görseller hem de videolar ile anlatmak istiyorum.

Şiş örgüsüyle kız çocuk yeleği

Şiş örgüsü ile yapılan kış aylarında kız çocuklarının gerçekten sıcacık olmasın yardımcı olan bu üründe herkesin rahat bir şekilde anlaması için en detayları ile anlatımlarına yer vereceğim. Benim vereceğim ilmek sayısını herkes kendi çocuklarına ya da yapacak kişilerin ölçüsüne göre arttırma ya da azaltma yaparak rahatlıkla yapabilecektir.

blank

Burgulu baklavalar kız çocuk yeleği modeli genel olarak 3 – 4 yaşlarında bir çocuk için yapılmış. Burada ön kısımlarda yer alan burgu modellerinden önde kaç tane varsa arkada tam iki katı olacak şekilde yapıyorum. Ben ön kısımlar için 25 ilmek kullanırken arka kısım için 42 ilmek kullanıyorum. Asıl detayları buradan rahat bir şekilde öğrendikten sonra kişiler kendi el sıkılıkları ya da iplerinin cinsine ve şişlerinin incelik kalınlıklarına göre kendileri ayarlayabilirler. Baklava burgu modeli sırasında detaylar çok fazla olduğu için yelek yapmak isteyen kişilerin ilk olarak video anlatımlarını dikkatli bir şekilde takip etmesi gerekir. İlk olarak modelin nasıl yapıldığını ve hangi işlemler ile devam edecek olduğunu öğrenmek kişilerin yelekleri daha rahat bir şekilde yapmalarına ve ona göre ayarlamaları konusunda tüm rahatlıkları beraberinde getirecek işlemlerin başında olacaktır.

 

Video kaynağı: https://www.youtube.com/watch?v=lXXzx64hWgk

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu