ÇARPI TIRABZAN İLE KOLAY RUNNER YAPIMI

Tığ işi çarpı tırabzanlar ile runner yapımı

Tığ işinden yapılmış farklı runner modelleri için bugün sizlere coton ip ile yapılmış bir örnek model göstereceğim. Tığ işi runner modeli yapımı çok basit olan oldukça şık bir tasarım olmuş. Bu runner modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Runner modelleri için dantel ipleri ile yapılmış olan örnekler dışında coton ipler ile yapılmış olan tasarımları ben çok beğeniyorum. Bu şekilde yapılan runner modelleri günlük kullanım için oldukça uygun. Özellikle yazlık evlerde süsleme için bu tarz runnerlar kullanabilirsiniz. Coton ipler dışında merserize ipler de bu runnerlar için kullanılabilir. İplerde renk çeşitliliği oldukça fazla olduğu için kendi zevkinize ve dekorasyonunuza uygun renkler seçebilirsiniz.

Örgü runner modeli yapımı için burada coton özellikte olan bir ip kullanılmış. Video sahibi yabancı bir ülkede yaşadığı için farklı bir marka kullanmış. Sizler ip seçimi yaparken yüzde yüz coton özellikte olan ipler kullanabilirseniz. Bu ipler dışında runner yapımına uygun iplerde seçebilirsiniz. Tığ olarak ise ipe uygun kalınlıkta 4 numara tığ kullanılmış.

Runner modeli yapımı için 50 zincir çekilmiş ve üzerine tırabzanlar yapılarak devam edilmiş. Burada sadece tırabzanalar yapılarak ilerleniyor. Sadece tırabzanlar ile çapraz model yapılıp bu şekilde runner modeli yapılmış. Runnerın uzunluğuna siz kullanacağınız yere göre karar verebilirsiniz. Runnerın uç kısımlarına ise püsküller yapıp süsleme yapabilirsiniz.

Tığ işi runner modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCru1BVi6IUKgyXxnfLFPlFg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu