CEKET VE HIRKALAR İÇİN SÜTUNLU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile sütunlu örgü modeli nasıl yapılır?

Şiş örgüsü ile yapılmış örnek model anlatımları için bugün sizlere oldukça şık ceket ve hırka yapımlarında kullanabileceğiniz sütunlu örgü modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Hem kendinize hem de de çocuklarınıza yapacağınız hırka ve ceketler için sizlere sık sık yeni modeller göstermeye çalışıyorum. Daha önce sizinle paylaştığım yazılarda baştan sona bir hırka modeli yapımı için neler yapılması gerektiğinden bahseden videolar yer almakta. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar bu videolu anlatımları takip edebilirler. Bugün sizlere sadece bir model anlatımı göstereceğim. Siz bu modelin yapım aşamalarını buradan öğrenip ilmek sayılarını yapmak istediğiniz beden ölçüsünde göre ayarlayabilirsiniz.

Şiş örgüsü sütunlu örgü modeli yapımı için burada örnek anlatım Kartopu Baby Love Care ipi kullanılmış. Şiş olarak ipe uygun 3 numaralı şiş kullanılmış. Siz yapmak istediğini örgü işine uygun kalınlıkta ip ve elinizin sıkılığına, ipin kalınlığına göre şiş seçebilirsiniz.

Burada örnek model anlatımında bir yelek ön kısmı yapılıyor gibi başlanmış. Bir sütun modeli 6 ilmek üzerine kuruluyor. Burada alınan ilmek sayısına göre ilk 9 ilmek kenar patı olarak düşünülmüş ve diğer ilmekler üzerine model kurulumu yapılmış. İlmek alındıktan sonra önce lastik örgüsü yapılıp üzerine model kurulumu yapılmış. Yelek, ceket ve hırka yapacaksanız öncelikle lastik örgüsü yapmanız hem görüntü açısından hem de modelin düzgün durması açısından önemli. Videodan tüm detayları öğrenip dilediğiniz gibi bu modeli kullanabilirsiniz.

Sütunlu örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

 

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu