ÇERÇEVELİ FISTIK OYASI YAPIMI

Yazma kenarı için çerçeveli fıstık oyası yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok şık yapımı da oldukça basit olan bir oya modeli yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Çerçeveli fıstık oyası renk renk oya ipleri ile yapabileceğiniz çok şık bir tasarım olmuş. Bu oya modelinin yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Oya modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim oya modeli de renkli oya ipleri ile yapabileceğiniz bir model. Burada model anlatımı için iki renk seçilmiş. Siz yazma içerisinde bulunan renklerinize göre üst kısımdaki çiçekleri dilediğiniz birkaç renkte yapabilirsiniz.

Tığ işi çerçeveli fıstık oyası yapımı için öncelikle yazma kenarına yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. İkinci sırada ise yine yeşil oya ipi ile çiçeklerin yapılacağı yerler yapılmış. Öncelikle aralarda pimpirikler yapılmış. İstenilen uzunlukta pimpirikler yapıldıktan sonra ise yaprakların yapımına geçilmiş.

Yapılan yapraklar üzerine ise çerçeveli fıstıklar yapılmış. Buranın nasıl yapılacağı da her bir aşaması ile birlikte verilmiş. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan modeli yapabilirsiniz. Bu oya modelinin yapımı çok basit. Tığ işi ile oya modeli yapmaya yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek oya modelini yapabilir. Çeyizleri için hazırlık yapanlar daha önce gösterdiğim oya modellerine de göz atarak farklı modelleri yapabilir.

Çerçeveli fıstık oyası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu