ÇEYİZLER İÇİN TIĞ İŞİ ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi şık ve gösterişli şal modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için harika bir şal modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi şal modeli sizlerinde çok hoşuna gidecek bir model.

Yeni şal modellerini izlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size yapımı oldukça basit olan şık ve gösterişli bir şal modeli göstereceğim. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işi yapıp satanlar bu şal modelini kısa sürede yapabilir. Tığ işi basit teknikler ile yapılan bu şal modelinde dikkat edilmesi gereken detaylar videodaki anlatımda çok güzel bir şekilde açıklanmış. Buradaki videoyu takip ederseniz kısa sürede yapımını öğrenebilir ve şalı yapabilirsiniz.

Çeyizlik şal modeli yapımı için burada gri bir şal ipi tercih edilmiş. Günlük kulanım için bu şal modelini yapmak isterseniz farklı renkleri seçebilirsiniz. Renk geçişleri olan ipleri de kullanabilirsiniz. Eğer çeyiz için veya gelinlik üzeri için bu şal modelini yapmak istiyorsanız o zaman krem, beyaz, kirli beyaz gibi ipler tercih edebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz simli iplerde bu model ile çok şık olacak ve gelinlik üzerinde çok güzel duracaktır.

Şal modeli üçgen bir şekilde yapılmış. Uç kısımdan başlanan bu şal modeli her sırada arttırma yapılarak ilerliyor. Burada bir model kurulumu yapılıyor. Her sırada bu model sayısı arttırılmış. Modelin yapımında öncelikle alt sırada kurtçuklar adı verilen model yapılmış. Üst kısımda ise trabzanlar ile yuvalar yapılmış. Bu şekilde her bir model oluşturulmuş.

blank

Tığ işi çeyizlik şal modeli yapılırken kenar kısımdaki trabzanlarda yapılarak ilerlenmiş. Şal modeli istenilen üçgen büyüklüğüne gelinceye kadar işleniyor ve en son sırada da kenar kısmına trabzan yapılıp bitiriliyor. Şalın uç kısımlarına ise püsküller yapılıyor. Bu şekilde püskül yapmak istemezseniz sade olarak da bırakabilirsiniz.

Şalın yapımına dair tüm detaylar videoda açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu şalı yapabilirsiniz. İlerleyen günlerde yeni şal modellerini de sizlere göstereceğim. Bu modelleri de takip ederek yeni örnekleri şallarınız içerisine ekleyebilirsiniz.

Çeyizlik tığ işi şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu