ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarlarını süslemek için sizlere yeni dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugünde sizlere çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek renkli ve çok şık bir tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara sık sık yeni dantel modelleri göstermeye çalışıyorum. Özellikle havlu kenarı süslemelerinde kullanılacak birbirinden şık modelleri sizler için bulmaya çalışıyorum. Yeni modelleri sizlere göstermeye çalışırken bu modellerin detaylı yapım aşamalarını da sizlere sunmak istiyorum. Bu sayede yeni modellerin yapımını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Tığ ile el işi yapmaya başlayanlarda gösterdiğim detaylı anlatım videolarını takip ederek farklı modellerin yapımını öğrenebilir ve dantel işleme de kendilerini geliştirebilirler. Bugün sizlere youtube da çok beğendiğim El işi emek ister kanalında yer alan harika bir havlu kenarı dantel modeli yapımını göstereceğim. Bu dantel modeli çeyizleri için farklı örnek arayanların ve el işi yapıp satanların mutlaka kontrol etmesi gereken bir model.

Dantel modelinin yapımında burada yeşil ip ile farklı bir kaya modeli yapılmış. Yapılan bu sıralı kaya modelleri arasına ise pembe ip ile çiçekler yapılmış ve eklenmiş. Bu şekilde hoş bir görünüm oluşmuş. Burada modelin yapımı için Altınbaşak 383 numara yeşil oya ipi ile 5 numara pembe renkte oya ipleri kullanılmış. Beyaz olarak ise 50 numara dantel ipi kullanılmış.

blank

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için öncelikle kenar kısımdaki kenar danteli yapılmış. Kenar danteli için zincir çekilmiş ve bunun üzerine model yapımına başlanmış. Havlu kenarının kenarına gelecek uzunlukta kenar danteli yapıldıktan sonra üst kısmın yapımına geçilmiş. Burada yeşil ip ile kayalar yapılmış.

Yeşil ip ile yapılan kaya modelinde tırabzanlar ev sık iğne tekniği kullanılıyor. Buranın yapımı ve diğer kısımlar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Kayalar yapıldıktan sonra yine basit tığ işi teknikler ile çiçekler yapılıp kayalar arasına eklenip dantel modeli tamamlanmış. Bütün bu anlatıklarım video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu