ÇEYİZLİK KOLAY ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi çeyizlik kolay üçgen şal modeli yapımı

Yaz için düğün hazırlığı yapıp şık ama oldukça kolay olan bir şal modeli arayanlara bugün harika bir örgü işi göstermek istiyorum. Kolay üçgen şal modeli tığ ile yapılan yapımı oldukça basit olan harika bir tasarım olmuş. Tığ işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şal modelleri için uzun zamandır size yeni örnekler göstermediğimi fark ettim. Bugün size hem çeyizlik olarak hem de günlük kullanım için yapılabikcek bir şal modeli göstermek istedim. Bu şal modeli yapımında en basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Sadece videodaki anlatımı takip edip sıra artışlarının nasıl yapılacağını, şal modelinin nasıl büyültüleceğini öğrenmeniz gerek. Video içerisinde daha önceden bir şal modeli yapılmış. Buradaki videoda şalın yapım aşamasında kullanılan malzemeler, şal yapımında kullanılan model ve ölçülerden bahsedilmiş. Burayı takip ederek sizde bu şal modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Tığ işi üçgen şal modeli yapımı için Alize simli şal ipi kullanılmış. Çeyiziniz için gelinlik üzerine bir şal modeli yapmak istiyorsanız burada olduğu gibi krem rengi hatta simli şal ipleri de kullanabilirsiniz. Günlük kullanım için ise daha koyu renklerde ipler seçebilirsiniz. Yine çeyizler içerisine günlük kullanım için şal modeli yapmak isterseniz koyu renkler kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 2 numara tığ kullanılmış.

Şal modeli yapımında basit tığ işi teknikleri olan zincir ve fıstık modeli kullanılıyor. Şalın yapımına uç kısımdan başlanıp zincirler ve fıstıklar ile model kurulumu yapılmış. Şal modelinin kenar kısımlarında ise örümcek modeli yapılıp kenar süslemesi yapılmış.

Kolay üçgen şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCWzWPN7oyHN5tEbBV6BxX3Q

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu