ÇEYİZLİK RENKLİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik renkli tasarım lif modeli yapımı

Çeyiz içerisine ekleyebileceğiniz çok güzel bir lif modelinin yapımını daha size göstermek istiyorum. Renk renk lif ipi ile yapılan çeyizlik renkli lif modeli oldukça basit ama gösterişli bir tasarım. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Klasik lif modellerinin dışında tasarım olarak hazırlanmış lif modellerinin yapımında sizleri göstermeye çalışıyorum. Özellikle yeni modeller buldukça sizlerle paylaşmak istiyorum. Böylece çeyiz hazırlıkları yapanlar çeyizleri içerisinin en yeni ve farklı lif modellerini ekleyebilirler.

Tığ işi lif modeli yapımı için burada her sırada farklı renklerde ipler kullanılmış. Beyaz, açık gri, koyu gri ve mavi renkte lif ipleri kullanılmış. Bu renkler birbiriyle uyumlu olmuş. Siz de elinizde kalan birbiriyle uyumlu lif iplerini bu modeli yapmak için kullanabilirsiniz.

Lif modeli yapımına orta kısmından başlanmış. Burada her bir dilimin oluşturulması için önce beyaz lif ipi ile ince çubuklar yapılmış. Daha sonra bunların etrafı tek tek tığ ile örülmüş. Her sırada farklı bir renk kullanıldığı için de lif modeli daha güzel görünmüş. Fıstık modeli kullanılarak yapılıyor bu lif modeli. Videoda verilen anlatımı takip ettiğiniz zaman kısa sürede hatta bir gün de dahi bu lif modelini yapıp tamamlayabilirsiniz.

Çeyizlik lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu