ÇEYİZLİK SALON TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik şık ve gösterişli çok amaçlı kullanılabilen dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün harika bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi dantel modeli birçok farklı alanda kullanabileceğiniz harika bir model.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara yeni dantel modellerinin yapımını göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim dantel modeli benim görünce çok hoşuma giden oldukça şık ve gösterişli bir model. Ev içerisinde sehpa örtüsü, masa örtüsü, vitrin danteli gibi farklı alanlarda kullanabileceğiniz harika bir model. Bu model ile şık ve gösterişli salon takımı dantelleri yaparak çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Çeyizlik dantel modeli yapımı için burada Ören Bayan Merserize 6 katlı 60 numara ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. Dilerseniz bu dantel modelini oya ipleri ile de yapabilirsiniz. Rengini beyaz değilde başka renkler ile de yapabilirsiniz. Her renk ile bu dantel modeli çok şık olacaktır.

Dantel modeli yapımına öncelikle motiflerin yapımı ile başlanıyor. Burada bir tane motif hazırlandıktan sonra ikinci motifin yapımına geçilmiş. İkinci motif belirli bir sıraya kadar yapıldıktan sonra yapılan birinci motif ile birleştirilerek model ilerliyor. Her yapılan yeni motif diğer motiflere eklenerek istenilen büyüklüğe gelinceye kadar bu şekilde devam edil,yor.

blank

Tığ işi vitrin dantel modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan harika bir model. Bu modelin yapımı en başından en sonuna kadar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanıyor. Özellikle birleştirme kısımlarındaki detaylara dikkat etmek lazım. Dantel modeli yapımı kolay olduğundan tığ ile el işi yapmaya yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu dantel modelini yapabilirler.

Bu dantel modelinin motiflerinin yapımı kolay olduğu için kısa sürede motifleri hazırlayıp vitrin takımı, salon takımı, sehpa örtüsü veya istediğiniz başka bir el işini kısa sürede yaparak çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Ayrıca dantel modeli yapıp satanlar bu örnek ile harika el işlerini ürünleri arasına ekleyebilirler.

Salon takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu