ÇEYİZLİK TAKIM UZUN LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için şık ve gösterişli uzun lif modeli yapımı

Daha önce sizlere yaprak ve çiçeklerin olduğu krem rengi bir yuvarlak lif modelinin yapımını göstermiştim. Bugün ise sizlere bu yuvarlak lifin takımı olan uzun lif modelini göstereceğim. Bu çeyizlik takım uzun lif modeli yapımı için sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren videoyu aşağıda vereceğim.

Çeyizler için hazırlanabilecek lif modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere daha önce gösterdiğim krem rengi lifin uzun olanını göstereceğim. Bu lif modeli yuvarlak uzun ve keseli olarak hazırlanmış ve güzel bir takım yapılmış. Renkleri ile de oldukça şık ve gösterişli olan bu lif modeli kesinlikle çeyizler içerisine eklenmesi gereken harika bir model.

Uzun lif modeli yapımı için yine öncelikle krem rengi ip ile tabanlar yapılmış. Burada tabanların yapımında yıldız tekniği ile dilimli bir şekilde yapılmış model hazırlanmış. Burada yapılan yuvarlaklar motif şeklinde küçük olarak yapılmış. Video içerisinde hazırlanacak olan bir yuvarlak motif için kaç sıra yapılması gerektiği anlatılmış. Büyüklüğü dilerseniz siz değiştirebilirsiniz.

Yapılan bu üç motif öncelikle birbirine eklenmiş. Ekleme işlemi sonrasında tabanın kenar kısımları tek bir sıra halinde örülerek devam edilmiş. Uzun lifin kulp kısımları için burada küçük halkalar kullanılmış. Eğer elinizde halka yoksa bu kulp kısımlarını fıstık modeli ile yapabilirsiniz.

Takım uzun lif modeli için bu şekilde taban hazırlandıktan sonra kenar kısımlar tekrar simli ip ile tek bir sıra halinde kolayca örülmüş. Bundan sonra ise motiflerin üzerindeki çiçeklerin ve yaprakların yapımına geçilmiş. Burada yapraklar yapılırken farklı bir şekilde yapılıyor. Yapraklar ayrı bir şekilde işlenip motif üzerine eklenmiyor. Yaprakların yapımına motiflerin üzerinden başlanıyor.

Taban üzerindeki her bir dilim üzerine yapraklar yapıldıktan sonra çiçeğin yapımına geçilmiş. Burada yapılan çiçek motifi çok kolay. Tığ işi teknikler ile kolay bir şekilde yapılan bu çiçekler daha sonra motifler üzerine ekleniyor. Bu şekilde lif modeli yapılıp tamamlanıyor.

Çeyizlik takım uzun lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu