ÇEYİZLİK TASARIM LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için şık ve gösterişli tasarım lif modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün harika bir lif modeli yapımını göstermek istiyorum. Kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz çeyizlik lif modeli sizlerinde hoşuna gidecek oldukça şık ve gösterişli bir tasarım. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yeni ve farklı lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Özellikle yeni olan tasarım lifleri sizleri göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim lif modeli renkleri ile dikkat çeken benimde çok hoşuma giden bir model. Lif tabanında klasik bir beyaz taban yapılmış ama üzerine eklenen yapraklar ile oldukça şık bir görünüme kavuşmuş.

Tığ işi lif modeli yapımı için klasik bir lif tabanı yapılmış. Burada yıldız tekniği kullanılarak yapılan tabanda altı dilimli bir model yapılmış. Bu lif tabanının yapımı çok ama çok basit. Birçok lif tabanında kullanılan bu modeli öğrenerek farklı liflerin yapımında kullanabilirsiniz.

Lif tabanının yapımını bilmeyenler videoda yapılan anlatımdan buranın yapımını öğrenebilirler. Video içerisinde lifin yapımına dair detaylar en başından en sonuna kadar çok güzel bir şekilde anlatılmış. Yeni başlayanlar bu videoyu takip edip bu harika lif modelini yapabilir.

blank

Çeyizlik lif modeli yapımı için beyaz lif tabanı üzerine elinizde bulunan renkli lif iplerini kullanabilirsiniz. Burada birbiriyle uyumlu olan hardal sarısı, turuncu, sarı, bordo, koyu yeşil ve açık yeşil renkler kullanılmış. Yaprak dilimlerinin her biri yapıldıktan sonra bu dilimler lif üzerine eklenmiş. Yapılan yapraklar önce birbirlerine eklenmiş daha sonra da lif üzerine eklenmiş.

Burada yapılan yapraklar için basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Bu yaprakların yapımı için verilen sayılara çok dikkat etmek gerekir. Burada olduğu gibi düzgün bir görünüm elde etmek için verilen anlatıma çok dikkat etmelisiniz. Bu lif modeli biraz zahmetli olsa da tamamlandığında ortaya harika bir görüntü çıkıyor. Çeyizler içerisinde de dikkatleri çekecektir. Sevdiğiniz renkler ile bu lif modelini yaparak şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

Çeyizlik lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu