ÇEYİZLİK TASARIM TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için yeni tasarım tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz yeni oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine video sahibi tarafından tasarlanmış renkli bir tığ işi oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu oyanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Oya modelleri için sizlere klasik örnekleri göstermenin yanında yeni tasarlanmış modelleri de bulup göstermeye çalışıyorum. Ayrıca iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan farklı modelleri de sizlere daha önce göstermiştim. Bu sayede birçok farklı oya modelini videolardaki anlatımlardan takip ederek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Çeyizlik oya modeli yapımı için burada tığ batısının yapımı, çimenlerin ve yaprakların yapımı için yeşil oya ipi kullanılmış. Üst kısımdaki çiçeklerin yapımı için ise sarı ve pembe renkte oya ipleri kullanılmış. Elinizde bulunan yazmanın içerisindeki renklere uygun olarak sizler ip seçiminizi yapıp güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Yazma kenarı önce yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise ilk sırada çimler ve yapraklar yapılmış. Burada yapılan motifler büyük olduğu için aradaki mesafe oldukça önemli. Video içerisinde bu mesafenin ne kadar olduğu açıklanmış. Önce pimpirikler yapılmış. Daha sonra çiçeklerin altındaki yapraklar yapılmış. En sonunda ise renkli oya ipleri ile çiçekler yapılarak model tamamlanmış. Video içerisinde her bir detay açıklandığı için kısa sürede bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu