ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Mekik oyasından tığ oyasına çevrilmiş çeyizlik tığ işi oya modeli

Oya modelleri için bugün sizlere mekik oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan harika bir çeyizlik tığ işi oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu oya modeli yazma kenarlarına çok yakışacak ve çeyizler içerisinde dikkat ekecek olan bir tasarım.

Yazmaların etrafına yapılan oya modelleri her zaman yeniliğini korumakta ve birçok kişi tarafından tercih edilmekte. Özellikle çeyizler içerisine eklenecek olan yazmaların kenarlarında oya olmasına özellikle dikkat ediliyor. Tığ ile yapılan oya modellerinin yanında iğne oyasından veya mekik oyasından yapılmış olan modeller sıklıkla kullanılıyor. Bunlar dışında kurdele işi ile yapılan motifler ile hazırlanan oyalarda bulunmakta. Bunların hepsi de yazmaların kenarlarında çok şık oluyor.

Benim bugün sizlere göstereceğim modeli ilk görenler kesinlikle mekik oyası sanacaktır. Ama göstereceğim model mekik oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan bir tasarım. Bu tığ işi oya modeli o kadar güzel olmuş büyük bir incelik ve özenle yapılmış ki mekik oyasının güzelliğini taşımakta.

Bu oya modelinin yapımı için burada açık pembe, koyu pembe ve mavi renk kullanılmış. Modelde pırpırları yapmak için ise bir meyve suyu pipeti kullanılmış. Videoda modelin yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli detaylarından birisi olan pırpırların düzgün durması için dikkat edilmesi gereken detaylardan bahsedilmiş. Buraya dikkat ederek model yapımına başlayabilirsiniz.

Çeyizlik oya modeli yapımı için burada örnek anlatım yapmak için kenarına tığ batısı yapılmış bir yazma kullanılmış. Modelin yapımı için önce yeşil ip ile modelin alt kısımlarındaki yapraklar ve çimler yapılmış. Burada modeller arasındaki mesafeyi burada olduğu gibi yapabileceğiniz gibi kendinizde aradaki mesafeyi ayarlayabilirsiniz.

Oya modelinin taban kısmı yapıldıktan sonra üst kısımdaki pırpırların yapımına geçilmiş. Burada da her bir modelde farklı renk kullanılıp meyve suyu çubuğu yardımı ile model yapılmış. Modelin yapımı çok basit videoda verilen anlatımı takip edip detaylara dikkat ederseniz sorun yaşamadan modeli yapabilirsiniz.

Çeyizlik tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ3yBzn5HFtbDaGSDYAqWyw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu