ÇEYİZLİK YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI

Tığ işi ile yazma kenar oya modeli yapımı

Yazma kenarı için yapılacak ve görenlerin dikkatini çekecek harika bir oya modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeşit çeşit yazmaların kenarlarını tığ işi oya modeli ile süsleyerek daha şık ve gösterişli bir görünüm elde edebilirsiniz. Bugün size yine çok güzel bir oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımda göstereceğim.

Tığ işinden yapılmış oya modelleri için yeni tasarımlar bulup sizlere göstermeye devam ediyorum. Yazmaların içerisinde bulunan renklere uygun renkte ipler seçip sizler de buradaki videolarda olduğu gibi harika tasarımları ortaya çıkartabilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlar bohçalar içerisine koyacak farklı ve gösterişli modeller arıyorlarsa mutlaka gösterdiğim örneklere göz atmalılar. Ayrıca her bir modelin detaylı yapım aşaması olduğu için zorlanmadan bu modelleri kısa sürede yapabilirsiniz.

Yazma kenarı oya modeli için zemini siyah olan üzerinde sarı, mavi, mor ve pembe renklerde çiçekleri olan bir yazma seçilmiş. Burada aynı bu renkler ile uyumlu olan oya ipleri kullanılmış. Oya modelinin yapımında birde küçük pipete ihtiyacınız olacak.

Modelin yapımı için öncelikle yeşil ip ile yazma kenarına iki zincir çekilmiş ve tığ batısı yapılmış. İlk sırada ise yeşil ip ile çiçeklerin yapılacağı yerdeki yuvalar yapılmış. Bu yuvaların arasında basit bir şekilde çimenler yapılmış. Yapılan bu yuvaların üzerine ise pipet yardımı ile ilmekler alınıp bir çiçek modeli oluşturulmuş. Burada yapılan çiçeklerin her biri farklı renkler ile yapılıp güzel bir görünüm oluşturulmuş.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu