ÇEYİZLİK YUVARLAK TAKIM LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tasarım yuvarlak şık ve gösterişli lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar içi bugün harika bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim çeyizlik yuvarlak lif modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model. Çeyizleri için gösterişli bir lif modeli arayanlar mutlaka bu örneğe göz atmalılar.

Yeni lif modellerini buldukça sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün sizlere görünce çok beğendiğim çeyizler içerisinde de göz dolduracak, dikkatleri çekecek olan bir model göstermek istiyorum. Renk uyumu ile de tam çeyizler için tasarlanan bu model sizlerinde çok hoşuna gidecektir.

Çeyizlik lif modeli aslında takım olarak yapılmış bir tasarım. Lif modelleri yapan bir bayan tarafından tasarlanan bu lif modeli için ben bugün sizlere yuvarlak olan lif modelini göstereceğim. İlerleyen günlerde ise uzun bir şekilde yapılmış olan lif modelini ve kese lif modelini de sizlere göstereceğim. Sizde bu şekilde takım şeklinde yaparak harika bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Lif modeli yapımı için sim ipleri kullanılmış. Sim ipini işlemek için ise 21 numara tığ kullanılmış. Lif yapımı için krem rengi bir ip kullanılmış. Bu ipi örmek için ise 7 numara tığ kullanılmış. İp olarak bu iki renk çok uyumlu olmuş. Dilerseniz beyaz renk ve yine simli bir ip tercih edebilirsiniz.

Çeyizlik takım yuvarlak lif modeli yapımı için 7 tane yuvarlak motif yapılmış. Yapılan bu motifler daha sonra birleştirilmiş. Bu yuvarlak taban tamamlandıktan sonra ise üst kısımdaki çiçeklerin ve yaprakların yapımına geçilmiş. Burada çiçek olarak kat katlı bir çiçek hazırlanmış. Bu çiçeği yapmak için trabzanlar yardımı ile küçük kutular yapılmış. Yapılan bu kutu üzerine ise yine trabzanlar yapılarak yapraklar yapılmış. Yapılan bu yapraklar üzerine simli ip ile tığlama yapılmış.

Taban üzerindeki yaprakların yapımı ise fıstık modeli ile yapılmış. Yaprakların yapımına lifin orta kısmından başlanarak yapılmış. Yani yapraklar çiçekler gibi ayrı bir şekilde hazırlanıp lif üzerine dikilmemiş. Buranın detaylı yapım aşaması da yine video içerisinde verilmiş.

Çeyizlik takım yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu