ÇİÇEKLİ SEPET LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik lif modeli yapımını öğrenelim

Çeyizlik lif modeli yapımı Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir lif modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Çiçekli sepet lif modeli renk renk lif ipleri ile yapabileceğiniz; çeyizler içerisinde göz dolduracak, dikkatleri çekecek olan bir lif modeli olacaktır. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisinde en çok yapılan örgü işlerinden birisi liflerdir. Farklı tığ işi modeller ile yapılan lifler için kullanılan renkli lif ipleri güzel bir görüntünün oluşmasını sağlar Bugün sizlere çeyizler içerisine mutlaka eklenebilecek olan bir lif modeli göstermek istedim. Çeyizlik lif modeli şuanda çok tutulmaktadır. Çeyizlik modeller en çok tutulanlarıdır. Sizde kolayca yapabilir ve hemen ustaca yapabilirsiniz. Anlatımlar sayesinde kısa sürede öğrenip başkalarına da öğretmeniz mümkün.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada taban kısmında krem ve hardal sarısı renklerinde lif ipleri kullanılmış. Yapılan sepet modelinin üzerini süslemek için ise farklı renklerde lif ipleri kullanılarak çiçek modelleri yapılmış.

Lif modeli için öncelikle hardal sarısı rengi ip kullanılıp sepet modeli yapılmış. Burada model yapımında fıstıklar kullanılıyor. Fıstıklar ile yıldız modeli yapılmış ve lifin tamamında bu model kullanılmış. Burada önemli olan artırmaların yapılarak sepet şeklinde bir görüntünün oluşması.

Çeyizlik lif örneği yapımı

Çiçekli sepet lif modeli yapımı aslında çok basit. Videoda lifin yapımına dair tüm detaylar en başından sonuna kadar açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz zaman sorun yaşamadan bu lif modelini yapabilirsiniz. Lif üzerinde sizler farklı süslemeler yaparak bu lifi evinizde farklı yerlerde süs olarak da kullanabilirsiniz. Çeyizlik lif örneği yapılışı bakımından çok kolay olup, sizde bu eğitimden yararlanarak hemen yapabilirsiniz. Sepet lif modeli çalışması gayet basit. Resimli anlatımda da gösterildiği üzere kolayca yapabilirsiniz. Sizde değişik çalışmalar yapıyorsanız bize gönderebilirsiniz. Lif çalışmaları her zaman çok seviliyor.

Çiçekli sepet lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz. Sepet yelek modeli yazımıza da mutlaka bakmalısınız. Çiçek desenleriyle yapılan bu örneği sizler de seveceksiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu