ÇİFT PİRİNÇ ÖRGÜLÜ ERKEK BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile çift pirinç örgü modeli yapımı

Erkek bebekler için yapılabilecek harika bir yelek modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim çift pirinç örgü yelek modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Bebekler için yapılabilecek örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere şiş örgüsü ile yapılmış bir yelek modeli göstereceğim. Erkek bebekler için tasarlanmış bu yelek modelini dilerseniz daha büyük erkek çocuklar için de yapabilirsiniz.

Çift pirinç örgü erkek bebek yeleği yapımı için burada Nako Elit Baby markalı ipten anti peeling özelliği olan bir ip kullanılmış. Burada açık mavi bir örgü ipi tercih edilmiş. Şiş olarak ise  misinalı şiş kullanılmış. Bu misinalı şiş ile örgüyü yapmanız daha kolay olacaktır.

Yelek modeli tek bir para halinde yapılarak etek ucundan başlanıyor. Toplamda 148 ilmek çekilerek yeleğin yapımına başlanmış. İlk önce bir sıra düz örgü örülmüş. Daha sonraki sırada 7 ilmek haroşa örgü yapılmış. Her sırada başta ve son kısımda her 7 ilmek haroşa örgü yapılmış. Bu kısım yeleğin düğmelerinin eklenip iliklerin açılacağı yer olacak.

blank

Bu şekilde haroşa örgüden sonra iki düz iki ters olarak lastik örgüsü yapılmış. Yeleğin lastik bölümü yapıldıktan sonra ise düz örgü örülerek beden kısmının yapımına devam edilmiş. Yeleğin ön kısmında cep kısmı görüntüsü vermek için iki kısımda da küçük bir bölümde lastik örgüsü yapılmış. Burası da yeleğe ayrı bir görünüm kazandırmış.

Örgü erkek bebek yelek modeli yapımı için video içerisinde çok güzel bir anlatım yapılmış. Yeleğin beden kısmı yapıldıktan sonra kol ayrımlarının ve yaka kısmının nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamdan bu yeleğin modelini kısa sürede çıkartabilirsiniz.

Bu yelek modeli tek bir parça halinde yapıldığı için oldukça kolay bir şekilde yapabilir. Örgü işine yeni başlayanlar için kolaylık olması açısından her bir detay açıklanarak verilmiş. Burayı takip etmeniz hem bu modeli öğrenmeniz hem de örgü konusunda kendinizi geliştirmeniz için sizlere faydalı olacaktır.

Çift pirinç örgü erkek bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu